Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чому полуниця цвіте, а зав’язі немає: головні причини та як з цим боротися

Мабуть, кожен городник стикався з тим, що полуниця цвіте, але при цьому немає ягід. Таке явище може виникнути через кілька помилок, яких найчастіше допускають під час вирощування цієї рослини.

Пропонуємо дізнатися про 5 найпоширеніших помилок, які слід усунути, щоб отримати рясний врожай великих та смачних ягід полуниці.

  • Поганий догляд.

Правильний та постійний догляд за полуницею — це запорука щедрого врожаю. Тому, їй необхідно забезпечити регулярний полив, якісне та вчасне підживлення, інакше вона не вродить ягід.

  • Недостатнє запилення.

Полуниця — це самозапильна рослина, але якщо поряд з нею ростуть квіти або інші види полуниці, які є запилювачами, то це тільки покращить її врожайність.

  • Шкідники та хвороби.

Якщо вчасно не обробляти полуницю від шкідників та хвороб, то вони можуть стати причиною відсутності врожаю. Тому, обов’язково потрібно оглядати кущі полуниці на наявність хвороб та шкідників. При виявленні цих проблеми, необхідно швидко вжити заходів щодо їх усунення.

  • Неправильний час збирання ягід.

Якщо збирати врожай полуниці занадто рано або занадто пізно, то ягоди можуть ще не дозріти, в результаті буде поганий врожай. Плоди полуниці потрібно збирати у правильний час, а саме тоді, коли вони повністю дозріють та стануть стиглими.

  • Неправильна посадка.

Якщо обрати для полуниці неправильне місце вирощування або посадити її не на правильну глибину, це теж може стати причиною її не врожайності. Полуниця любить добре освітлені сонцем ділянки, тому садити її потрібно саме на таких місцях, дотримуючись правильної посадки у ґрунт та забезпечуючи їй достатній простір для правильного зростання.

Читати також