Чому ягоди на винограді сохнуть, а не дозрівають – чотири основні причини

Догляд за виноградом вважається одним із найскладніших. Непоодинокі ситуації, коли навіть якісний і регулярний догляд не дозволяє отримати хороший урожай, інформує Ukr.Media.

Тому варто розібрати 4 причини, чому виноград може сохнути, а не доспівати.

Перевантаження врожаю

Коли на винограді формується велика кількість грон, більшість дачників сподіваються отримати чудовий урожай. А хіба все так очевидно?

Якщо на кущах велика кількість зав'язей, винограду може не вистачити поживних речовин для розвитку.

Якщо це станеться, частина грон почне активно засихати і почнеться процес скидання зайвих ягід. Як правило, зав'язі починають засихати до дозрівання, але бувають винятки. Цей процес можна назвати природним, адже кущі самостійно регулюють кількість врожаю, який буде відтворено.

Найчастіше така проблема проявляється у молодих кущів. Справа в тому, що пагони формують гарні зав'язі, а коренева система ще не розвинена. Є лише один спосіб уникнути такої проблеми: заздалегідь видалити зайві зав'язі та пагони. Хоча навіть складно уявити ситуацію, коли дачник своїми руками видалятиме зав'язі.

Порушення правил догляду

Щоб виноград правильно розвивався, має бути дотримано три речі:

1. Правильний та регулярний полив.

2. Внесення поживних речовин.

3. Помірне сонце.

За тривалої посухи виноград починає знижувати кількість врожаю. Особливу увагу слід приділяти поливу молодих кущів. У них слаборозвинена коренева система, через що нестача вологи може стати критичною.

Також не варто виключати сонячний опік. Якщо винограду не вистачає зеленої маси, сонячні опіки виникатимуть із великою ймовірністю. При сильному ураженні кисть починає повністю засихати.

Нестача поживних речовин

Відсутність весняних, літніх та осінніх підгодівель може призвести до перерахованих проблем.

Виноград потребує постійних підживлень. Така проблема може проявитися, навіть якщо не вносити добрива лише один сезон.

Ураження хворобами та шкідниками

Виноград може бути вражений:

  • Мілдью.
  • Сухорукваністю.
  • Антракнозом.
  • Вертицильозним в'яненням.

Перелічені захворювання розвиваються швидко. Також вони активно поширюються, через що протягом сезону може бути вражена ціла плантація. Щоб уникнути перелічених захворювань, слід регулярно оглядати кущі та виконувати профілактичну обробку.

Небезпечні шкідники винограду:

  • павутинний кліщ;
  • оси;
  • підземна філксера.

Боротьбу слід починати з ос, які здатні завдати серйозної шкоди. Від ос можна встановлювати різні пастки. Також слід знищити усі гнізда, що розташовані на ділянці.

Читайте також