Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Кабмін посилив карантин у "жовтій" зоні та скоротив дію "жовтих" COVID-сертифікатів

Кабінет міністрів запровадив нові обмеження у "жовтій" карантинній зоні, а також скоротив дію сертифікатів про вакцинацію до 30 днів. Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні Уряду. 

Так, відтепер у "жовтій" зоні усі відвідувачі та працівники громадських закладів повинні мати хоча б одну дозу вакцини, негативний тест, або сертифікат про одужання. 

Крім того було скорочено дію "жовтих" сертифікатів про вакцинацію з 120 до 30 днів. Також Уряд планує посилити перевірку COVID-сертифікатів. Їх повині перевіряти не лише візуально, алей за допомогою додатку "Дія". Штраф за неналежну перевірку становитиме від 34 до 170 тисяч гривень. 

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.