Коли найкраще збирати урожай моркви: поради

Наближається момент збирання моркви. Ви витратили чимало сил, неухильно виконували всі рекомендації по вирощуванню цього примхливого коренеплоду, пора побачити результати своєї праці, інформує Ukr.Media.

Збирання пізньостиглої осінньої моркви (дозріває більше, ніж за 110 днів) виконують задовго до збирання пізніх сортів капусти — десь в середині вересня. Якщо прибрати коренеплід раніше чи пізніше, він буде гірше зберігатися і здебільшого не переживе майбутню зиму навіть у правильно підготовленому погребі.

Нюанси збирання:

  1. Не варто тягнути зі збиранням моркви до перших заморозків. Такі овочі згодом будуть частіше покриватися сірою гниллю. При зберіганні може постраждати значна частина врожаю.
  2. Не потрібно також викопувати моркву раніше. На вулиці ще +15...+20 C, а в погребі буде +4. Така різка температурна різниця (шоковий перепад) негативно позначиться на зберіганні. Дочекайтеся, поки на вулиці похолодає до +4 C, і морква зупиниться в рості. До речі, саме в прохолодну погоду морква інтенсивно накопичує цукор і стає солодше.
  3. Щоб не помилитися у термінах збирання, заздалегідь підкопуйте окремі коренеплоди в різних місцях грядки. Оглядайте їх зовні і пробуйте на смак.
  4. Викопувати моркву слід в погожий сухий день без опадів. Краще, щоб зібрані коренеплоди були сухими.
  5. Підкопувати моркву краще вилами, щоб не завдати коренеплоду небажаних пошкоджень, через які всередину згодом проникнуть патогени. Після підкопу акуратно витягніть овоч із землі, тримаючись за гичку.
  6. Не забудьте видалити бадилля відразу після збору врожаю. Найкраще викручувати його руками. Бадилля — прекрасний корм для сільськогосподарських тварин. Зокрема, її дуже люблять кролики.
  7. Довго сушити зібрану моркву не потрібно, інакше постраждає соковитість м'якоті. Просушку виконуйте не на відкритому сонці, а в затіненому місці (провітрюваний навіс, веранда).

Читайте також