Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

На Рівненщині цьогоріч озиму сіяли із затримкою: чому так - пояснили фахівці

Фото з відкритих джерел

Надмірна кількість опадів у другій половині вересня змінилась значним їх дефіцитом упродовж всього жовтня (зокрема у першій та третій декаді – їх відсутністю). Середньодобові температури повітря впродовж другого місяця осені коливались у значному діапазоні – від +3-4° до +13-14°С. Спостерігались і заморозки (впродовж 11-16 днів місяця), найчастіше вони проявлялись та найбільшої інтенсивності досягали на висоті 2см від поверхні ґрунту. Про це інформує Рівненський обласний центр із гідрометеорології.

Посів озимих зернових культур на переважній площі спостережних полів було здійснено у середині першої декади жовтня, у центральних районах – на початку третьої декади.

"Затримка посівної кампанії цього року була пов’язана із перезволоженням орного шару ґрунту впродовж вересня та очікуванням покращення агрометеорологічних умов. Оптимальними умовами для посіву озимих зернових є вологозабезпеченість орного шару ґрунту на рівні 30-60мм та середньодобові температури повітря на рівні +14-15°С. Фактично ж у декаду посіву у шарі ґрунту 0-20см містилась достатня-оптимальна кількість продуктивної вологи, а температурний режим утримувався на рівні +10-12°С", - йдеться у повідомленні.

Строки посіву озимини під врожай 2022р. були близькими до минулорічних, лише у північних районах озиме жито посіяно майже на декаду раніше. Порівняння агрометеорологічних умов дозволило дійти висновку, що минулого року на момент посіву на кожному конкретному спостережному полі запаси продуктивної вологи були на дещо вищому рівні, однак також відповідали якісним характеристикам достатні-оптимальні, а ось температурний режим був більш близьким до оптимального. Ймовірно саме цим зумовлені відносно повільніші строки розвитку озимини у 2021 році.

Агрометеорологічні прогнози свідчать про те, що цього року умови розвитку озимини до моменту припинення вегетації будуть «добрими», площа посівів у незадовільному стані орієнтовно складатиме 4-5%, оптимальною очікується і кількість рослин на 1м2 (близько 430 рослин на 1м2). Проте таких показників слід очікувати за умов посіву у першій декаді жовтня, раціонального застосування системи агротехнічних, агрохімічних заходів та поступового переходу погодних умов до зимового режиму.

Читати також