Навіщо восени білити дерева: коли і як правильно це робити

Ілюстративне фото

Вважається, що побілка може завдати шкоду тоненькій корі молодих дерев. Однак, пошкодження, які можуть бути нанесені саджанцям при відсутності побілки можуть бути значно страшніші, ніж при наявності побілки.

Навіщо білити молоді дерева і як зробити це правильно, щоб уникнути несприятливої дії?

Проблеми молодих саджанців пов’язані з тонкою корою, точніше дуже тонкою, щоб протистояти холодним вітрам, морозам і гризунам взимку. Крім цього, саджанці можуть бути з південних регіонів, з недостатньо визрілою корою, або з пошкодженням бактеріальними і грибковими хворобами. Причому хвороби на цій ранній стадії можуть не проявлятися, а проявитися через пару років. Тому необхідно провести дезінфекцію за тиждень-два до побілки. Можна зробити дезінфекцію на основі гіпохлориту натрію (білизна), можна нанести на саджанець без розведення по корі і сплячих бруньках, можна пульверизатором.

Побілка молодих рослин буде хорошим захистом взимку і ранньою весною.

Щоб побілка добре трималася можна використовувати звичайний шпалерний клей на основі целюлози. Це додасть стійкість до дощу, опадів.

Далі, візьміть вапно (пушонку, гашене), не більше 1 кг на 10 літрів води. Воно є хорошим дезинфікатором. Із закінченням часу розчин на деревах набуватиме більш щільне забарвлення, що забезпечить ближче до весни перешкоду до нагрівання ствола, запобіжить передчасному сокоруху, запобігає розтріскуванню кори, а також опікам.

Також можна додати мідний купорос в кількості 200 грамів на 10 літрів, це буде хорошим засобом проти грибкових захворювань.

Для кращого нанесення розчину слід додати 100 грамів господарського мила на 10 літрів води (натерти на тертці попередньо). З його допомогою волога як би замикається всередині стовбура, що особливо актуально для молоденьких саджанців. Аналогічною дією володіє рослинна олія, яку можна додати близько літра.

Далі, тютюновий пил 1-1.5 кг на 10 літрів води забезпечить інсектицидний захист і запобіжить весняному розвитку комах.

Додавання 1-1.5 літра білизни створюватиме несприятливі умови для нападу гризунів, запах вони цей не люблять.

При висиханні розчин буде білим. Густину можна регулювати додатковим додаванням вапна або тютюнового пилу.

Читайте також