Не викидайте чорнобривці — вони допоможуть підготувати грядки до нового сезону

Ілюстративне фото

Чорнобривці більше відомі як ароматні квіти, проте в садівництві та городництві вони ще використовуються для добрива земельної ділянки з метою збагачення її поживними речовинами, інформує Ukr.Media.

Після дачного сезону дуже важливо збагатити ґрунт корисними речовинами. Зробити це можна різними способами, але один з найдешевших і ефективних — використання відцвілих чорнобривців в якості сидератів. Чорнобривці здатні дуже добре наситити ґрунт великою кількістю мікро і макро елементів, в тому числі азотом, фосфором і калієм. Крім того, чорнобривці допоможуть поліпшити структуру ґрунту, зроблять його пухким, м'яким.

Культура має такі позитивні властивості:

  • Чорнобривці дозволяють боротися з таким бур'яном, що важко виводиться, як пирій повзучий.
  • Якщо закопати рослини на території садової ділянки, вони боротимуться з паразитами, які зимують у ґрунті, а з приходом весни завдають садовим та городнім культурам шкоди.
  • Різкий запах чорнобривців не переносять багато гризунів. З огляду на цю особливість рослини їх ще можна використовувати для захисту земельної ділянки від шкідників. Попелиця, клопи, капустянка, блішки, колорадський жук залишають місцевість, на якій виростають ці квіти.
  • Чорнобривці є гарним захистом для троянд, томатів, перцю, цибулі-порею, моркви, полуниці, картоплі, огірків від хвороб та шкідників, сприяють підвищенню врожайності культур.
  • Чорнобривці захищають кореневу систему садових та городніх рослин від жуків та личинок.

Для того, щоб використовувати чорнобривці в якості сидератів, їх бажано подрібнити, але можна використовувати і цілі пагони.

Перш ніж розкладати чорнобривці на грядки важливо перевірити, щоб на них не було ознак хвороб і комах.

Отриману мульчу необхідно рівномірно розкласти на грядки. За зиму чорнобривці перегниють і підготують ґрунт до нового дачного сезону.

Читайте також