Ніколи не мийте картоплю після збору врожаю: чому цього не варто робити

Зібраний врожай картоплі, зазвичай добре просушують на повітрі, перебирають по фракціям, а після переносять в прохолодне приміщення на зберігання.

Є така думка, що краще картоплю перед тим, як покласти на зберігання, добре помити від землі й бруду, а після просушити її на сонці та тільки тоді переносити в погріб.

Вважають, що миття картоплі добре діє на термін зберігання бульби.

На чистих бульбах будуть добре помітні всілякі порізи, дефекти, погризені місця шкідниками, а також сліди від ураження її хворобами.

Таку картоплю відразу використовують для переробки чи згодовують свійським тваринам, а якісну бульбу відправляють на зберігання в підвал.

У випадку, коли картопля не була добре просушена, то це може загрожувати псуванню всього врожаю.

Окрім того, під час проведення процесу миття, тонка шкірка на бульбах може пошкоджуватися, через що згодом вона почне загниватися.

Однак, якщо є в господарстві великі об´єми води й багато часу для такої трудоємкої роботи, а ще великої площі для сушіння картоплі, мити безперечно зайвим не буде.

Іноді доводиться копати картоплю після дощу, тому всі бульби будуть обліплені вологими грудками землі. В такому випадку, без миття взагалі не обійтися.

Читайте також