Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Обрізка полуниці восени: зробіть це, щоб у наступному році збирати врожай відрами

Подбайте про полуницю цієї осені й в наступному році вона порадує вас небувалим врожаєм соковитих ягід.

Для цього потрібно провести санітарну обрізку кущів полуниці.

Санітарну обрізку проведіть не тільки восени, а й навесні. У перших числах вересня видаліть всі хворі, сухі, пошкоджені та пожовклі листки. Зрізайте їх за допомогою гострого секатора чи ножиць біля самої розетки.

Також, приберіть вуса та пагони, щоб вони не виснажували материнську рослину, а вона на зимівлю змогла стати зміцнілою й добре перенесла заморозки.

З ремонтантної полуниці обріжте всі квіти та зав’язь, бо вони все рівно не встигнуть дозріти до холодів, а от силу у куща вони заберуть.

Поливати за потребою.

В суху погоду полуничні й суничні кущі потрібно регулярно поливати, щоб не було пересихання ґрунту.

Підгодувати.

В кінці вересня внесіть під кущі полуниці калійне та фосфорне добриво, але тільки не азотне. Використовуйте комплексне мінеральне добриво в якому, також, присутні бор з магнієм.

Вносьте добриво у вигляді водного розчину, щоб рослини відразу отримали поживні речовини.

Ідеально підійде для цього монокалій фосфат. Розчиніть 1 ст. л. цього засобу у 10 л. води або використайте суміш суперфосфату з сірчанокислим калієм. Перед застосуванням за 24 години замочіть 100 гр. суперфосфату в окропі.

Після візьміть 150 мл. цього розчину, розведіть в 10 л. води, додайте 1 ст. л. сірчанокислого калію та полийте грядки з полуницею.

Із натурального добрива ідеально підійде деревний попіл: 1 склянка на 10 л. води. Після мульчуйте грядки компостом змішаним з кістковим борошном: 10 л. відро на 1 кв. м.

Читати також