Орхідеї потрібно поливати правильно: кілька маленьких секретів

Орхідеї потрібно поливати правильно, адже від цього залежить їх здоров’я та тривале цвітіння.

Тривалість цвітіння орхідеї.

Все залежить від її сорту. Більшість вирощують в своїх домівках орхідею фаленопсис. За нею простіше доглядати, а також вона гарно виглядає. Терміни цвітіння цієї орхідеї залежать від деяких факторів. Зазвичай це триває протягом 4 місяців. Однак, якщо підтримувати оптимальну температуру та полив, можна продовжити період цвітіння ще на декілька тижнів. Великі орхідеї квітнуть протягом 9 місяців.

Частота поливу орхідей.

Визначитися з частотою поливу буває дуже складно, особливо недосвідченим господарям квіток. Спочатку уважно огляньте рослину. Земля повинна бути злегка вологою, але не заливайте орхідею. Рослину краще поливати рідко, але рясно. Субстрат можна оцінити на дотик. Якщо він вологий всередині, то краще не поливати, якщо сухий — можна налити води.

Правила поливу орхідеї.

Не потрібно користуватися лійкою. Краще за все поставте рослину в таз та налийте туди води. Тільки ставте лише той корпус, в якому є дренажні отвори. Вода для поливу повинна бути кімнатної температури. Потім зніміть кожух з квітки та відкладіть в бік, щоб вода стікала. Тоді орхідея отримає достатню кількість води. В іншому випадку корені почнуть гнити або з’явиться грибок.

Полив для продовження терміну цвітіння.

Орхідеям не подобається вода з-під крану. В ній міститься надто багато кальцію та магнію. Тверда вода не підходить для цієї квітки. Краще користуватися кип’яченою та охолодженою водою. Також, підійде дистильована. Жорстоку воду можна пом’якшити. Поливайте квітку лимонною водою або скористайтеся лимонною кислотою. На один літр достатньо дрібки. Завдяки цьому орхідеї будуть довго квітнути.

Читайте також