Осінні комплексні мінеральні добрива – у чому відмінність і перевага цих сумішей

У використанні простих добрив є деякі труднощі. Багато хто з вас стикався з такою ситуацією: ви вирішили восени підживити свої рослини і починаєте шукати рекомендації щодо добрив. Ви не професійний агроном, і дуже скоро ваша голова починає розпухати від специфічних термінів та назв хімічних препаратів: сульфат калію, хлористий калій, сірчанокислий калій... Ви все це записуєте на папірець, йдете з цим списком у магазин, і виявляється, що сульфату калію, наприклад, немає у продажу, а замість нього вам пропонують хлористий калій. Підходить він вам чи не підходить, ви не знаєте.

Вдома ви дивитеся на рекомендацію: візьміть 20 г. А скільки це – 20 г? Столова ложка, чайна ложка чи сірникова коробка? І вам знову потрібно звертатися до інтернету чи довідників.

Досвідчених власників земельних ділянок такі речі не бентежать, вони вже знають, які добрива, в яких кількостях і коли застосовувати, але для садівників-початківців це серйозна проблема.

Набагато простіше та ефективніше використовувати комплексні мінеральні добрива, тим більше, що випускається їх зараз величезна кількість. Навіть не розбираючись в комплексних добривах, можна легко визначити, які з них вам потрібні саме зараз. Головне – розшифровувати їхній склад.

Мінеральні комплекси

Як навчитися читати склад

Як правило, на упаковках з добривами вказані літерні поєднання, що відповідають тому чи іншому елементу. Наприклад, "амо" або "нітро" означає, що в цьому комплексному добриві міститься азот. Буквосполучення "фос" говорить про те, що в комплекс входить фосфор, а "Ка" - про те, що в ньому є калій.

Наприклад, добриво Амофоска містить азот (амо), фосфор (фос) і калій (ка), добриво Амофос включає азот (амо) і фосфор (фос).

Застосування азотовмісних добрив

Назва Нітроамофоска свідчить, що у цьому комплексі є всі три компоненти, причому азоту у ньому більше, ніж у інших комплексах – нитро+амо. Це чудове добриво для весняного періоду, але через високий вміст азоту (16%) для осіннього підживлення воно не підходить.

Якщо у добриві міститься понад 15 відсотків азоту, вносити його восени під багаторічні рослини не рекомендується, а ось підживлювати однорічники таким комплексом можна навіть у другій половині сезону. Якщо хтось із вас намагався розводити Нітроамофоску у воді, то переконався, що вона розчиняється погано. Навесні це не так страшно: гранули, що впали на землю, з наступними поливами потихеньку розчиняться. Але у серпні у нас дуже мало часу, до завершення вегетації залишається лише два місяці, тому потрібно, щоб удобрення подіяло одразу. І такі добрива існують: вони швидко розчиняються у воді та проникають безпосередньо до коріння рослин, надаючи практично миттєвий ефект.

Мінеральний комплекс для однорічних рослин

Водорозчинне повне комплексне добриво Універсал - один мірний стаканчик якого потрібно розчинити в 7 л води та полити розчином рослини до повного зволоження ґрунту. Упаковки вистачає на 420 л поживного розчину. До складу добрива входять азоту 21%, фосфору 21%, калію 21% і такі необхідні для рослин мікроелементи, як марганець, залізо, магній, бор, мідь, цинк і молібден.

Але найцікавіше, що добриво містить бурштинову кислоту, що допомагає рослинам краще засвоювати з ґрунту поживні речовини та протистояти таким стресовим ситуаціям, як спека, посуха та різкі зниження температури. А у вересні зниження температури ночами обов'язково будуть. Якщо рослина пошкоджена шкідниками або хворобами, бурштинова кислота допоможе їй швидше відновитись. Крім того, вона стимулює ріст та вироблення хлорофілу. Завдяки цьому комплексному добриву рослини на вашій ділянці добре цвістимуть, активно плодоноситимуть і всім своїм виглядом демонструватимуть здоров'я. Ті з вас, хто є противниками застосування мінеральних добрив для фруктів та овочів, можуть використовувати цей комплекс у квітниках та для підживлення декоративних дерев і кущів.

Мінеральний комплекс для багаторічників

Добриво з промовистою назвою Золота осінь торгової марки "Зелений Гай". Це добриво підходить буквально всім культурам: декоративним і плодоносним деревам та чагарникам, багаторічним травам і квітам – всі вони позитивно реагують на це добриво.

Наприкінці сезону багаторічникам, які активно цвіли та плодоносили, для відновлення сил потрібне додаткове живлення у вигляді макро- та мікроелементів. У складі цього добрива азоту всього 6%, тобто цілком прийнятна кількість для осіннього підживлення. Фосфору в ньому 25%, калію – 27%, але крім основних елементів добриво містить цілий комплекс мікроелементів: магній, марганець, залізо, бор, мідь та інші. Застосовувати будь-яке добриво бажано відповідно до інструкції, яку потрібно уважно вивчати, і тоді в результаті ви отримаєте те, що очікуєте: високу стійкість до зниження температури (тобто рослини добре перезимують) і до різноманітних захворювань, які ранньою весною починають атакувати наші сади і городи. Ось що дає застосування осінніх мінеральних добрив. В упаковці є мірна склянка об'ємом 25 г і одноразові рукавички, щоб ви не забруднили руки добривом. 25 г препарату розраховано на удобрення одного квадратного метра площі.

У кожній місцевості знайдуться аналоги добрив, тому заходьте у свій садовий центр, садові магазини, шукайте відповідні мінеральні комплекси, купуйте їх і використовуйте.

Читайте також