Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Осіння посадка моркви: як правильно та коли це робити, щоб мати гарний врожай у наступному році

Ілюстративне фото

Осіння посадка моркви допоможе отримати перший врожай вже в середині липня. Талі води підтримують комфортний рівень вологості, тому плоди ростуть рівними, соковитими та солодкими.

Сорти для посадки під зиму.

Важливо правильно обрати сорт, щоб отримати гарний врожай та запобігти вимерзанню насіння.

Найкраще підійдуть такі сорти:

Нантська 4. Це морозостійкий сорт та менш вразливий до грибка. Коренеплоди виростають великі, соковиті та вагою до 100 гр. Врожай можна збирати через 80-100 днів після появи сходів.

Лосиноострівська-13. Дозріває за 80-120 діб. Коренеплоди довгі та соковиті вагою 120 гр. Така морква дуже чутлива до посухи та не любить надмірне зволоження.

Московська зимова А 515. Має великі плоди та дає високий рівень врожаю. З 1 м. кв. можна зібрати 5-7 кг моркви. Коренеплоди виходять вагою 170 гр., стійкі до вимерзання та грибка.

Також, важливо дотримуватися термінів посадки моркви під зиму. Не можна висаджувати овоч раніше, ніж встановиться температура 0-2 градуси тепла, інакше насіння почне давати сходи, через що посадки вимерзнуть.

Тут слід орієнтуватися на погоду. Якщо осінь тепла, моркву саджають пізніше. А якщо похолодання прийшло раніше, то й посадка відбувається раніше.

Місце посадки.

Тут знадобиться рівна ділянка, бо в низині талі води та дощі затоплять коренеплоди. На височині сніг довго триматися не буде, тому перші сходи з’являться раніше, ніж встановиться тепла погода.

Правила сівозміни.

Моркву краще висаджувати після цибулі, капусти, картоплі, огірків, патисонів, кабачків та кавунів. Не можна саджати коренеплоди там, де раніше росла квасоля, селера, петрушка та фенхель, бо ці рослини більш схильні до ураження шкідниками одного виду.

Ґрунт.

Ґрунт повинен бути пухким та з низькою кислотністю. В якості добрива використовують попіл. Ділянку слід підготувати за 2-3 тижні, перекопують ґрунт на 20-30 см завглибшки. Землю, якою будуть засипатися борозни, теж готують завчасно та зберігають в теплому місці.

Посадка.

Насіння має бути сухим. Пророщувати його завчасно не можна, бо тоді саджанці просто загинуть в холодному ґрунті. Відстань між насінням потрібно робити вдвічі меншою, ніж навесні, щоб було більше сходів, адже не все насіння вдало переживе зиму.

Мульчування.

Після посадки роблять мульчування тирсою, сухим листям або нетканим матеріалом.

Взимку роблять укриття з великих гілок дерев або ялинового лапника.

Навесні укриття слід прибрати та очистити землю від сміття. Вздовж ділянки потрібно зміцнити дуги, на які натягують плівку. Після появи сходів її прибирають.

Вперше полив здійснюється, коли верхній шар ґрунту висохне. Подальший догляд відбувається як зазвичай.

Читати також