Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Осіння посадка цибулинних квітів: коли це варто робити та яких правил дотримуватись

Осінь пора, коли роботи на городі та в саду вдосталь, проте слід не забувати і про клумби, які милують око господарів будинку. Чимала кількість однорічних та багаторічних рослин саджають влітку, проте не виключаємо той факт, що посадка восени - буває куди ефективнішою та кращою для деяких квітів. 

Ділимось кількома порадами висадки цибулинних квітів восени.

На початку вересня зазвичай ділять кущі і пересаджують флокси, рудбекії і солідаго. З кінця серпня і протягом першого тижня вересня саджають дрібноцибулинні рослини, такі, як пушкінія, сцилла, мускарі, крокуси та хіонодокси. На початку другої декади місяця настає черга висадження цибулин нарцисів, а за тиждень – гіацинтів. У самому кінці вересня висаджують тюльпани.

Не саджайте всі цибулинні одночасно, адже час посадки для цибулин різних кольорів вказано не дарма. Наприклад, якщо нарциси посадити не у другій, а в третій декаді вересня, у цибулин до початку заморозків не встигне розвинутися необхідна для нормальної зимівлі кількість коренів, і цибулини загинуть. Глибина посадки всіх цибулинних зазвичай відповідає трьом діаметрам цибулини, однак при посадці слід враховувати також і склад ґрунту. Якщо погода суха, не забудьте рясно полити посадки. Після поливу ґрунт обов'язково ущільнюють, а потім мульчують.

До середини жовтня можна саджати гіацинти і тюльпани. Гіацинти висаджують на глибину 17-18 см від денця, а особливо великі навіть на глибину 20 см. У дощову осінь місце посадки гіацинтів краще накрити поліетиленом, щоб уникнути перезволоження ґрунту. Тюльпани ж вогкості не бояться і швидко вкорінюються, глибина посадки цибулин тюльпанів становить 15-18 см залежно від їхніх розмірів. Висаджені в середині жовтня тюльпани менше вражуються вірусам строкатопелюстковості.

Посадка цибулинних квітів у листопаді - так пізно можна ризикнути посадити цибулини все тих же тюльпанів, якщо вони вам дісталися занадто пізно. Однак вкоренитися вони зможуть лише в тому випадку, якщо протягом місяця стоятиме тепла погода, не холодніша 5 ºC, інакше цибулини перестануть рости і замерзнуть. Щоб не ризикувати, висадіть їх удома в контейнер, щоб вигналися. 

Читати також