Парафінування бульб жоржин: як зберегти рослини до наступного сезону

Ілюстративне фото

Щоб бульби жоржин добре збереглися взимку навіть в міській квартирі, їх можна парафінувати. Цей простий прийом перед відправкою на зимове зберігання запобіжить випаровуванню вологи. До того ж в такому випадку для посадкового матеріалу не буде потрібно багато місця. У звичайній взуттєвій коробці можна вмістити до 50-60 бульб, інформує Ukr.Media.

Як підготувати бульби жоржин для зберігання

Насамперед відмиті і добре просушені бульби жоржин потрібно занести на один день в приміщення з температурою +15 °С. Далі поділіть їх за принципом: одна брунька — один поділ. Підсушіть зрізи. Для зручності можна підписати маркером. Коли зрізи підсохнуть — можна приступати до парафінування бульб жоржин на зиму.

Як парафінувати бульби жоржин

  1. Візьміть невелику каструлю з довгою ручкою і товстими стінками і розплавте парафін. Нагрівати його потрібно на електричній плитці із закритою спіраллю або на водяній бані.
  2. Коли парафін нагріється до + 70... + 80°С, опустіть в нього бульбу приблизно до половини. Потім переверніть і опустіть другу половину бульби. Обробіть таким чином весь посадковий матеріал.
  3. Далі залишиться скласти покриті парафіном бульби в картонну коробку. Зберігати посадковий матеріал краще в максимально прохолодному місці квартири.

Читайте також