Підготовка фруктового саду до зими: 4 основні роботи, без яких дерева можуть не перезимувати

Сад восени потребує уваги від власника, адже перед зимуванням дерева ослаблені та вразливі. Саме тому дачникам рекомендують починати підготовку до зимівлі ще з жовтня-листопада, щоб дерева адаптовувались.

Обрізка саду

Насамперед, потрібно провести санітарну обрізку, тобто видалити з дерев усі сухі, хворі та пошкоджені гілки, щоб у них не накопичувалися хвороби, і дерева добре перезимували. Основне обрізування краще робити навесні: взимку може зламатися під снігом або від сильного вітру якась гілка, частину нижніх гілок можуть пошкодити зайці, і вам навесні, наприкінці березня, все одно доведеться займатися обрізуванням.

Прибирання та обробка

Коли опаде все листя, зберіть його з пристовбурових кіл і закладіть у компостну купу. Потім потрібно обов'язково обробити дерева тривідсотковим мідним купоросом. Або залізним – на ваш вибір. Можна чергувати ці фунгіциди: якщо восени обприскуєте сад мідним купоросом, то навесні – залізним. Купорос знищить на деревах грибкові інфекції.

Підбілювання дерев

Потім слід побілити штамби дерев та каркасні гілки, наскільки зможете дістати, вапном або спеціальною садовою фарбою. Побілка перекриє шкідникам, які влаштувалися на зимівлю в корі, доступ повітря, і вони загинуть. Крім того, стійка до змивання фарба, яка довго тримається на стовбурах, захистить дерева від утворення тріщин: наприкінці зими і ранньою весною відбуваються різкі перепади температури, і стовбури, що зволожилися під час відлиги, з настанням чергових морозів можуть вкритися льодом. Кора та деревина від цього лопаються, і на дереві утворюються рани.

Поливання та підживлення

На зиму кожне дерево слід обов'язково рясно полити. Великі дерева старші 10-12 років потребують по 200 л води, а молоді та невеликі – від 50 до 100 л. Коренева система має насититися вологою, особливо якщо осінь пройшла без дощів. Адже навіть коли настають заморозки, дерева ще розвиваються, їхня коренева система працює навіть під шаром снігу. І щоб сад перезимував без тріщин, треба дерева напоїти. Підживлювати дерева восени краще перегноєм або компостом, розсипавши їх по пристовбуровому колу.

 

Читайте також