Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Погода - не завада: 5 видів квітів, які можна посіяти навіть у грудні

Фото з відкритих джерел, ілюстративне фото.

Деякі квіти можна посіяти вже взимку — це істотно полегшить весняні городні роботи і заощадить місце на підвіконнях та балконах, де зазвичай стоїть розсада. Вважається також, що висаджені у сніг рослини будуть сильнішими і витривалішими, інформує Ukr.Media.

Волошки

Ці симпатичні квіти колись були виключно бур'янами у полях жита, і лише нещодавно їх зробили культурними. Однорічні волошки вирощують з насіння щороку, багаторічні — лише одноразово, а потім доглядають за ними за допомогою пересадки.

Під час грудневого посіву шар снігу має бути у 20-30 см завтовшки, а земля попередньо розпушеною на глибину у багнет лопати. Для волошок готуються борозни, присипані снігом.

Класти насіння потрібно у великій кількості, зверху прикривати ґрунтом з живильною складовою (торфом, землею з гноєм) і знову присипати снігом.

Зійдуть волошки вже навесні, а квітнути, швидше за все, будуть через рік. Їм не подобається перезволоження, тому у місці посадки не має бути стоячої води.

Насіння потрібно збирати і зберігати у керамічному посуді, просушувати і тримати у прохолодному темному місці.

Календула

У календули велике насіння, воно вимагає більш глибокої висадки, тому до замерзання ґрунту і випадання снігу у обраному місці робляться борозни у 3-5 см завглибшки. У них після морозів закладають насіння календули і зверху прикривають сумішшю землі, компосту і піску.

Після появи перших сходів навесні необхідно буде прорідити посадки, щоб рослини розвивалися не у тісноті.

Інший варіант — кидати насіння у обраному місці прямо на ущільнений сніг, мульчувати зверху свіжою поживною сумішшю ґрунту і перегною, а потім знову накривати снігом.

Гвоздика китайська

Ця багаторічна морозостійка рослина здатна витримувати холоди до -5° C навіть у вигляді маленьких сіянців, а насіння ще менш вибагливе і може висаджуватися у відкритий ґрунт.

Насіння гвоздики дрібне і не вимагає глибокої посадки. Його можна сіяти у обраному місці на розпушений ґрунт, коли встановиться стабільний легкий мінус.

За наявності коливань температури рослина легко рушає у зростання і може перемерзнути.

Потрібно врахувати, що гвоздика не полюбляє застійну вологу, тому під час танення снігу навесні на ділянці вода не повинна затримуватися.

Левиний зів

Цей гарний однорічник чудово почувається після зимової висадки. Дрібне насіння висівається у заздалегідь підготовані неглибокі борозенки з ущільненим ґрунтом, інакше їм буде складно прорости.

Місце висадки квітів прикривається невеликою кількістю сухої землі і присипається снігом. Проростати рослини починають з настанням весни.

Космея

Це одна з найбільш невибагливих квіток — її насіння часто опадає і сходить самотужки там, де впало. Воно не боїться коливань температури і холодів, не вимагає ніякої спеціальної обробки.

Для першої висадки потрібно обрати рівну ділянку, щоб навесні тала вода стікала і фільтрувалася, адже космея не полюбляє великої кількості вологи.

Ґрунт не доведеться готувати заздалегідь, сіяти насіння можна восени до морозів у трохи пухкий ґрунт або на початку зими по снігу. Сходи з'являться навесні за наявності стійких додатних температур.

Читати також