Помилки під час заготівлі компосту, які псують добриво

В процесі компостування органічні відходи розкладаються і перетворюються в поживну суміш для ґрунту і рослин. Перегнивання відбувається при температурі +55-60 °C, інформує Ukr.Media.

Повітря і висока температура важливі для цього процесу, але є третій необхідний компонент. Вода також є ключовим "інгредієнтом" створення живильної маси.

Помилка дачників полягає в тому, що вони або забувають про воду, або використовують її забагато. Наприклад, якщо компост, що визрів, оточує неприємний запах, а субстанція надто мокра, то йдеться про неправильну технологію приготування добрива.

Якщо води забагато, то бактерії, які необхідні для приготування компосту, швидше за все, загинуть. Процес компостування при цьому значно сповільниться.

Щоб знизити рівень вологості, в компост потрібно додати сухе листя, сіно або солому.

Якщо компост сухий, то потрібно додати воду. Всі компоненти повинні бути в міру вологими. Тоді процес приготування добрива буде проходити правильно. Інакше вона так і залишиться марною купою сміття, яка ще нескоро принесе користь городу.

Щоб визначити, чи правильно готується компост, потрібно помацати його. Якщо купа тепла і пахне землею, то всі процеси відбуваються правильно.

Читайте також