Посадка цибулі на зелень – 4 способи за яких вона не гниє, не пріє, дає гарний врожай

Цибулю можна вирощувати не тільки в ґрунті, а й на тирсі, в наповнювачі для котячих туалетів і навіть на туалетному папері. Іноді вона простає сама собою навіть при зберіганні. На якому субстраті ви б цибулю не вирощували, різниці у смаку ви не відчуєте, однак із ґрунту перо отримує набагато більше поживних речовин, ніж з інших субстратів. Можна вирощувати цибулю і в піску, але цибулини в цьому субстраті рівно не стоять, і їх доводиться постійно виправляти. Через це зелень відростає нерівномірно та заламується. 

Щодо вибору ємності, то тут також велика свобода для маневру. Чудово росте цибуля у пластиковій ємності з-під кока-коли: вона для цієї мети підходить ідеально, тому що від такого посуду на підвіконні не буде ні вогкості, ні бруду. Можна використовувати невеликі пластикові контейнери для продуктів, які використовують супермаркети, або пластикові відерця та напіввідерця з-під майонезу та маринованих овочів. П'ятилітрові пластикові баклажки та великі ящики теж підходять для вирощування цибулі

Підготовка цибулин до посадки

Якщо ви висаджуєте цибулю на перо восени, потрібно її підготувати – потримати тиждень у холодильнику. Якщо цього не зробити, зелень відростатиме дуже довго і нерівномірно. Взимку та навесні можна висаджувати цибулини без попередньої стратифікації. Перед посадкою з цибулин потрібно зрізати верхівки – це прискорить відростання пера. І не хвилюйтеся, якщо зріжете дуже багато: поки зелень відросте, ранка встигне затягнутися.

Є думка, що цибуля швидше укоріниться, якщо перед посадкою її залити окропом або добу потримати у воді. Однак, це не обов'язково - зародкові корінці можуть з'явитися на цибулі самі собою, якщо вона зберігається в сирому приміщенні, а після занурення у вологий субстрат коріння починає відростати миттєво, тому немає сенсу втрачати добу на замочування.

Висаджуємо цибулю в контейнери

З пластикових ємностей, в які фасують салати в кулінарії, виходять чудові контейнери. Накрийте контейнер кришкою і проріжте в ній велике вікно – практично зріжте всю верхню площину. Потім наповніть ємність субстратом – ґрунтом, тирсою або папером. Взимку, коли в саду ґрунт промерзає, простіше використовувати тирсу, а просочити субстрат корисними макро- та мікроелементами можна за допомогою підживлення.

Підготуйте дві ємності: з ґрунтом і з тирсою. Обидва субстрати потрібно добре зволожити. Іноді достатньо полити субстрат тільки один раз, під час висаджування, а іноді доводиться зволожувати його і надалі – все залежить від вологості повітря і температури в приміщенні. Висаджувати бажано цибулини одного розміру. Дрібна сіянка дасть один урожай, а з більших можна зрізати зелень 2-4 рази – це залежить від сорту.

Вирощування цибулі в пластиковій пляшці

Форма пляшки дозволяє зелені рости вгору, не зминатися і не заламуватися. Щоб зробити контейнер, потрібно спочатку зрізати шийку по плічка, а потім розрізати пляшку по горизонталі на 2 частини таким чином, щоб верхню частину можна було надіти на нижню.

Наповніть нижню частину пляшки вологим субстратом майже до верху і висадіть в нього сіянку чи просто дрібні цибулини якомога щільніше. Можна висаджувати в ємність різні сорти цибулі. Потім надіньте на нижню частину верхівку, помістіть конструкцію на підвіконня, і через 21 день ви вже зможете зрізати зелень.

Ніяких підживлень в тирсу не вносьте і поливайте субстрат у міру необхідності відстояною водою.

Зрізати перо легко: зніміть верхню частину пляшки і зріжте зелений пагін разом з верхівкою цибулини, а потім одним рухом зніміть з нижньої частини стебла лушпиння цибулі. Цибуля буде чистою, соковитою і смачною.

Цибуля в поліетиленових пакетах

Вирощування цибулі в пакетах – простий та економний спосіб. Причому ви можете висаджувати в пакети цибулю кожні три-чотири дні, щоб зелень надходила на ваш стіл без перебоїв.  Якщо боїтеся, що пакет порветься під час наповнення ґрунтом та висаджування цибулин, поставте пакет у блюдечко. Посадка здійснюється у вже описаному порядку. Поливайте субстрат із пляшки. 

Висаджування цибулі на зелень в ящик

Якщо вам потрібно відразу багато зелені, можна її виростити в ящику. У великий контейнер доцільно висаджувати великі цибулини, і ви зможете зняти з них 3-4 урожаї. Ґрунт у ящику бажано пролити слабким розчином марганцівки, щоб на ньому не з'явилася цвіль.

Тримати ящик можна на підвіконні або під штучним освітленням: цибулі, що росте, достатньо підсвічування протягом двох-трьох годин на добу. Для цього можна використовувати як фітолампу, так і звичайне побутове джерело – лампу денного світла. Як тільки перо підросте, його можна зрізати, а за кілька днів зелень виросте знову. 

Читайте також