Посів гірчиці для удобрення грунту восени

Посів гірчиці восени дуже важливий прийом для добрива та оздоровлення грунту природним шляхом. Цей метод добре допомагає оздоровити і удобрити землю і не потрібно застосовувати хімію і мінеральні добрива, інформує Ukr.Media.

Як сидерат, гірчиця після посіву збагачує землю азотом і фосфором, плекаючи наступні покоління рослин. Після закладення в землю вона швидко перегниває, віддаючи ці цінні елементи на ранніх етапах розвитку рослин. Але у неї ще маса корисних властивостей.

Чим же так корисна гірчиця:

  1. Вона дуже швидко росте і не дає іншим бур'янам розвиватися.
  2. Її не люблять багато шкідника - пропадають дротянка, слимаки, плодожерка.
  3. Очищає грунт від гнильних мікроорганізмів, парші та фітофтори.
  4. Добре застосовувати перед посадкою картоплі, помідорів, баклажанів.
  5. Не слід сіяти на місці посадки капусти, ріпи, редьки, так як вони вболівають однаковими хворобами.
  6. Добре розпушує ґрунт корінням і піднімає вологу і поживні речовини з нижніх шарів нагору.
  7. Після заморозків зелена маса закриває землю і оберігає від промерзання.
  8. Прекрасний медонос - залучає на ділянку бджіл та інших комах для запилення.

Як сіяти гірчицю восени для добрива

Гірчицю можна сіяти і ранньою весною за місяць до посадки основної культури. Потім її скошують і закладають у землю. Восени гірчицю садять після збирання врожаю на звільнені грядки. Цей варіант найбільш ефективний для оздоровлення та удобрення грунту.

Можна сіяти насіння рядами з відстанню 10-15 см між ними. Так насіння витрачається економніше. Або розсипають насіння по землі, загортаючи потім граблями. При такому способі насіння витрачається в 2 рази більше. Але і зеленої маси виходить більше.

Земля повинна бути волога, якщо стоїть суха погода восени, то гірчицю потрібно поливати.

Обов'язково посійте гірчицю після картоплі і полуниці - вона дуже добре оздоровлює грунт після цих культур і відновлює її, так як картопля забирає дуже багато поживних речовин.

Сіють насіння на глибину 1-1,5 см На важких глинистих землях не глибше 1 см. На сотку витрачається до 250 гр, але якщо ділянка вражена дротянкою або бур'янами, то потрібно збільшити кількість насіння.

Сходи з'являться через 3-4 дні і вона росте швидко. Можна не побоюватися невеликих заморозків, вона не боїться -5°С.

Вже через місяць сходи зростуть до 15 см, а коли зберуться цвісти - значить пора зрізати.

Гірчицю скошують або зрізають плоскорізом і відразу ж загортають у землю.

Щоб збільшити корисний ефект грядки поливають препаратами Байкал або Сяйво з корисними мікроорганізмами. Вони допоможуть корисним речовинам швидше стати доступними. Правильно буде потім вкрити землю плівкою або темним покривним матеріалом.

При осінній посадці можна залишити зелену масу нескошеною під зиму, щоб вона так і пішла під сніг. При цьому земля залишиться пухкою, збагатиться мікроелементами, навесні копати її не доведеться, достатньо порихлити і все.

За відгуками садівників гірчиця добре допомагає оздоровити землю. Так само її можна сіяти все літо між рядками і як допоміжну культуру для захисту від шкідників. При посіві в міжряддях, її періодично скошують, відразу ж загортаючи в грунт.

Добре сіяти гірчицю разом з картоплею, і оздоровлює ґрунт, і дротянику з колорадським жуком відлякує.

Тільки одна гірчиця не може повністю відновити всі мікроелементи в ґрунті. потрібно використовувати різні сидерати - жито, горох.

Всі сидерати загортають до цвітіння в землю.

Зменшіть кількість хімії на ділянці - проведіть посів гірчиці восени для удобрення грунту. Вона обов'язково віддячить вас здоровим і корисним урожаєм.

Читайте також