Рекомендації по догляду за червоною смородиною восени: підготовка до зимівлі

Червона, чорна, біла... все ж смородина, значить і готувати до зими будемо однаково. Так думають багато садівників. Безумовно, догляд за цими рослинами схожий (загалом-то як і з малиною, і з аґрусом), однак є деякі тонкощі, яких обов'язково потрібно дотримуватися, щоб не залишитися без врожаю в наступному році, а навпаки примножити його, інформує Ukr.Media.

Догляд за червоною смородиною восени

  • В першу чергу потрібно провести обрізку. Її можна залишити і на весну, але якщо є сили і час, можна зробити це зараз. У червоної смородини потрібно прибрати всі пагони старші 7 років: вони з темною і щільною корою. Після цього потрібно залізти вглиб куща і зрізати всі засохлі, зламані, хворі і слабкі пагони. Також потрібно зрізати гілки, що ростуть всередину куща і фактично паралельно землі. Червона смородина любить сонечко, а тому щоб пагони не затінювали сусідні і не перешкоджали руху повітря, кущ обов'язково потрібно проріджувати.

У червоної смородини велика частина врожаю формується на верхівках пагонів, тому вкорочувати гілки не можна (а ось у чорної можна). Виняток — якщо вони закручені і зігнуті. Це свідчить про те, що кущ вразила попелиця.

  • Після обрізки потрібно внести останню підгодівлю. Як і для всіх інших ягідних культур в саду її основу повинні складати калій і фосфор. Виключіть всі хлорвмісні добрива, смородина їх не любить.

Чим можна підгодувати червону смородину восени

  1. Мінеральні добрива (30 гр суперфосфату і 15 гр сульфату калію на 1 кв м ґрунту);
  2. Зола (200 мл на 1 кв м);
  3. Можна вкрити пристовбурні кола компостом: перегниваючи, він буде живити кущ.
  • Червона смородина не терпить стояння води в коренях і не любить важкий і щільний ґрунт. Тому якщо ґрунт недостатньо пухкий і легкий, кущ корисно буде присипати піском. Він допоможе довести ґрунт до потрібної якості, буде відводити зайву вологу.
  • Якщо осінь суха, не завадить провести вологозарядний полив смородини. Важливо встигнути зробити це до приходу морозів, бажано відразу після внесення добрив і піску. Якщо ллють дощі, то, зрозуміло, зайвий раз поливати кущ не варто.
  • Якщо цього року на червоній смородині були виявлені сліди грибків (антракноза, септоріозу, іржі, борошнистої роси), то восени кущі бажано обробити 3% мідним купоросом або бордоською рідиною.
  • Червона смородина є досить морозостійкою культурою, тому не потребує додаткового утеплення восени. А ось що ми рекомендуємо зробити, коли прийдуть заморозки — це розпушити ґрунт навколо куща, щоб "дістати" на поверхню всіх шкідників, які влаштувалися на зимівлю.

Читайте також