Що посадити у вересні на ділянці після картоплі, щоб оздоровити ґрунт

Підходить період збору урожаю картоплі і городники починають задумуватися - що ж посіяти після картоплі на ділянці. Оскільки картопля - це доволі ненажерлива культура і за період дозрівання плодів кущі із ґрунту витягують багато поживних речовин. Щоб компенсувати добрива, можна посіяти на ділянці сидерати.

Осінній посів сидератів послужить органічним покривалом для відкритої землі і врятує від ерозії. Для осіннього посіву вибирають жито, гірчицю траву Віка, ріпак, фацелію, райграс. Посів сидератів після збору врожаю зручний ще і тим, що можна врахувати які сидерати після яких культур сіяти.

Так, на грядках після картоплі, томатів, огірків, кабачків, баклажанів і солодкого перцю найкраще посіяти жито. Посіявши жито на осінь, ви позбавляєте себе від необхідності обробітку ґрунту культиватором. Ця культура абсолютно спокійно дрімає під сніговим покривом, затримуючи вологу і захищаючи землю від промерзання. А по весні вона продовжить рости відразу після сходу снігу і її можна буде використовувати як корм для тварин.

Редька олійна невибаглива рослина - її виростити можна практично на будь-якому ґрунті. Вона досить швидко нарощує зелену масу і здатна рости навіть при заморозках. На зиму цю культури не обов'язково скошувати, вона буде сприяти затриманню вологи і забезпечувати повітрообмін. Використання редьки як сидерата підвищить врожайність овочевих і садових рослин, знижуючи ймовірність захворювання культур.

На грядках після буряка, моркви, квасолі краще сіяти гірчицютраву Віка і ріпак. Ці рослини захистять землю від вимивання і вивітрювання верхнього родючого шару ґрунту. Добре, коли поруч з ними ростуть озимі рослини. У цих культурах міститися ефірні масла, які допоможуть відігнати шкідників і запобігти хворобам рослин, які будуть рости в майбутньому на цій ділянці. Також восени ці рослини, одні з небагатьох, можуть стати відмінними медоносами для бджіл.

Якщо ви бажаєте не тільки поліпшити стан ґрунту, але ще і отримати відмінний медонос і насолодитися приємним декоративним видом - варто зупинити свій вибір на фацелії. Фацелія дуже швидко росте, там, де вона посіяна - бур'янам вже не пробити собі дорогу. Фацелію можна назвати універсальним сидератом, так як сіяти її можна після будь-яких і перед будь-якими культурами.

Для проведення профілактики і лікування ґрунту від вірусно-бактеріальних гнилей, рекомендують висівати райграс багаторічний. Цю багаторічну рослину, можна вирощувати протягом декількох років на одному місці - для цієї мети вибираються сади або низькородючі ділянки. При тривалому вирощуванні сидерата, його скошують кілька разів за вегетаційний період, а скошену траву можна використовувати як корм для тварин. В останній рік вирощування зелень зрізають, переробляють ґрунт і ретельно подрібнюють коріння.

Читайте також