Що робити зі бадиллям огірків: 5 методів утилізації

Закінчився городній сезон, прийшов час прибирати з городу рослинні залишки, серед яких і огіркове бадилля. У лозі та листі на кінець сезону накопичуються шкідливі бактерії та віруси, які можуть перезимувати та повернутися на город разом з компостом. Бадилля залишається дуже багато і його потрібно кудись подіти, а зробити це потрібно правильно, інформує Ukr.Media.

Компостна купа

Відправляти бадилля на компостну купу категорично не можна. У бадиллі на кінець сезону накопичуються шкідливі бактерії та віруси, які можуть перезимувати та повернутися на город разом з компостом.

Якщо огірки за весь сезон нічим не хворіли, то це не означає, що в листі та стеблах немає бактерій і вірусів. Просто вони з якихось причин себе не проявили.

Вивіз в ліс

Дуже часто городники вивозять все бадилля в ліс, при цьому відвозять не далеко, а складають його прям біля краю лісу. Вивозити бадилля в ліс можна, але бажано відвозити її якомога далі від дачі або села.

Причина все та ж, що і з компостною купою. Якщо старе бадилля залишати біля краю лісу, то бактерії та віруси з неї будуть перенесені на городи вітром. До речі, саме з вітром на наші городи найчастіше прилітають шкідливі бактерії та віруси.

Багаття і сміття

Найправильніший спосіб утилізації бадилля — це спалювання його на багатті або вивезення зі звичайними побутовими відходами. Так бактерії та віруси точно не повернуться назад в город.

Перед тим як бадилля спалити, його потрібно добре просушити, при цьому залишати його на просушення в теплиці не можна.

Залишити бадилля до весни

Знаю, що багато городників не прибирають бадилля з теплиці або з грядки до весни. Це вкрай не вірне і найшкідливіше для городу рішення. Бактерії та віруси знову опиняться на грядках вже ранньою весною і боротися з ними буде досить складно.

Знезараження

Якщо дозволяє час, то бадилля можна знезаразити використовуючи відповідні біологічні препарати або будь-які хімічні препарати для боротьби з бактеріями та вірусами.

Для знезараження, бадилля спочатку потрібно дрібно порізати, потім утрамбувати в бочку і залити водою з розчиненим у ній препаратом. Після знезараження бадилля допустимо відправляти в компост.

Якщо використовувалися хімічні препарати, то вони втратять свої властивості взимку при заморозках, так що переживати через них не варто, а компостній купі вони не зашкодять.

Читайте також