Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Що, згідно з народними прикметами, не можна робити 5 грудня

Православні в цей день згадують святого Прокопія читця, який служив у Кесарійській церкві. У народі 5 грудня називають Прокопієвим днем і вірять, що санний шлях, прокладений на Прокопія, протримається до самої весни, інформує Ukr.Media.

Наші предки не забороняли 5 грудня ходити один до одного в гості, навіть якщо для цього необхідно було відправитися в далеку дорогу. Але залишатися на ніч в чужому домі не радили. У народі попереджали: на Прокопія сон віддаси (тобто будеш страждати від безсоння). Щоб "мінімізувати ризики", потрібно спати без подушки.

Для господарів теж є заборона, що стосується гостей: 5 грудня їм не можна поступатися своїм ліжком. В іншому разі незабаром домочадці почнуть хворіти. Якщо ж гостю постелити постільну білизну, на якій зазвичай сплять подружжя, між останніми може початися розлад, аж до розлучення.

В цілому сварки між чоловіком і дружиною 5 грудня можуть грати ключову (і не найкращу) роль. Якщо довести серйозну розмову до скандалу, то це стане початком кінця відносин. Тому на Прокопія подружжя повинні утриматися від взаємних докорів.

 

На 5 грудня не рекомендується призначати побачення — нічим хорошим вони не закінчаться. Якщо ж в цей понеділок підписати важливі папери, можна постати перед непередбаченими труднощами.

А ось цілком певні проблеми настануть в житті того, хто 5 грудня буде давати в борг. Так, якщо в цей понеділок поділитися з кимось борошном — попереду будуть голодні дні, цукром або сіллю — удача відвернеться, грошима або речами — почнуться сварки в родині. Щоб уникнути таких наслідків, потрібно взяти за свій дар символічну плату (наприклад, яблуко).

Народні прикмети про погоду

Наші предки казали: до Прокопієвого дня встановлюється міцний санний шлях. Тобто з цього моменту можна вирушати в далеку дорогу.

Також прапрапрадіди помічали: якщо 5 грудня снігурі розспівалися — насувається мороз, якщо ворони розкаркалися — відлига.

Існувала в народі і така погодна прикмета: якщо навколо Місяця утворилися червоні кола — буде холодно, якщо туманне кільце — попереду хуртовина.

 

Читати також