Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Скільки коштує термобілизна та як її обрати, щоб взимку було тепло

Усі часто чують слово термобілизна та мало хто звертає увагу на те, що, окрім військових її використовують і цивільні у звичному житті. 

Для того, щоб забезпечити втрату тепла та не замерзати першим кроком є термобілизна.   

Найбільша помилка при виборі термобілизни

Щоб не замерзнути, дотримуйтеся "правила трьох шарів". За цією концепцією, спочатку одягають термобілизну, яка має відводити вологу від тіла.Це ледь не головна помилка, якої припускаються, коли збираються купувати термобілизну. Вважають, що вона має гріти, тому одягають найщільнішу і найтеплішу, а це неправильно.

Після термобілизни ви обираєте середній шар, який пропускає пар від тіла назовні, так зберігаючи тепло. Зазвичай, це фліски, светри. І вже зовнішній шар – тобто куртки, захищають від вітру та опадів.

Ідеальні шви в термобілизні – зовнішні. Так ви виключите ймовірність натирання тіла. 

Види термобілизни: який матеріал кращий

Синтетика. Є дешева,  при неякісному матеріалі буде неприємний запах, і професійна. Чим менша вартість, тим гірша якість.

Під час виробництва синтетичної термобілизни можуть використовувати:

 • Поліестер (PES) – за структурою нагадує бавовну – тканина м’яка, зносостійка. Її вважають найкращим матеріалом для термобілизни – можна прасувати.

 • Поліпропілен (PP) – лідер за відведенням вологи від шкіри. Проте білизну, яка складається виключно з цього матеріалу, не варто носити довго, а також спати в ній, бо матеріал може сушити шкіру.

 • Поліамід (PA). Головна відмінність матеріалу – гладкість і легкість, популярний матеріал для пошиття безшовної термобілизни.

 • Еластан (EL) надає виробам велику еластичність, краще тягнеться, але не залишає слідів від розтягування. 

Повний склад матеріалу можна подивитися на бирці. Можуть також додатково використовувати спандекс, нейлон та віскозу. 

Натуральні матеріали. "Підштанки" чи "набір з начосом" з бавовни, що можна купити в переходах чи на ринку – не термобілизна. Така тканина добре та швидко вбирає вологу, але повільно сохне. Тому будете ходити з мокрою спиною і мерзнути.

Загалом вовну обирати слід, якщо ви ведете малоактивний спосіб життя, збираєтеся на риболовлю чи прогулятися містом. Або у вас є алергічна реакція на синтетичні матеріали.

Комбінована термобілизна. Це поєднання синтетики з компресійними матеріалами. Зазвичай використовують спортсмени. Вона краще прилягає до тіла і набагато швидше відштовхує вологу. 

Зверніть увагу: Якщо у вас є проблеми з венами, то з комбінованою термобілизною з компресійними матеріалами треба бути обережними. Краще перепитати дозволу у лікаря. 

Ціни:

Найдешевший, але якісний комплект синтетичної термобілизни (лонгслів + штани) коштуватиме від 50 євро. Але, залежно від матеріалу та товщини, ця ціна може збільшуватися і до 300 євро. 

Розмір термобілизни

Зимова термобілизна має бути точно за розміром. Забудьте про "на виріст". Перший шар повинен максимально щільно прилягати до тіла. Тоді білизна зможе тримати тепло, яке виробляє тіло, тим самим підтримуючи комфорт в холодну погоду. Але термобілизна не має стискати шкіру, бо це може ускладнити циркуляцію крові, відтак організму буде складніше зігрівати себе. Також вона не повинна обмежувати ваші рухи.

Терморежим: чому важливо не помилитися

Залежно від температури на вулиці та реакції вашого організму на холод, варто вибирати термобілизну з відповідним терморежимом. 

 • Heavyweight – найтепліша термобілизна. Допоможе при екстремальних холодних температурах. 

 • Midweight – спеціально для фанатів активного зимового виду спорту, а також тих, хто планує гуляти засніженими парками чи рибалити взимку. 

 • Lightweight – найкращий вибір для бігунів у міжсезоння. 

 • Microweight – термобілизна для занять спортом навесні, влітку чи у спортзалі. 

Як доглядати за термобілизною :

 • Термобілизну слід прати руками або в режимі "делікат".

 • Вода має бути не теплішою за 40 градусів, якщо йдеться про синтетику, та не вище за 30 градусів – якщо вовна. 

 • Краще використовувати не пральний порошок, а гелі. Є спеціальні пральні препарати для різних матеріалів.

 • Не віджимайте термобілизну, вода повинна стекти.

 • Попри те, що деякі матеріали синтетики можна сушити на опалювальних приладах, краще цього не робити.

Читати також