Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Сода і йод: чим підживити огірки, щоб збирати урожай до осені

Борошниста роса — одна з хвороб, яка зупиняє рясне плодоношення і пригнічує рослини. Щоб захистити найпопулярніші садові культури — наприклад, огірки і помідори, — використовуйте натуральні засоби.

У 5 л теплої води розчиніть 1 ч.л. соди, 1 ч. л. розчину люголя (можна взяти просто йод, але удвічі менше) і 1 ч. л. рідкого господарського мила.

Все розмішати, перелити в обприскувач.

Обприскати у вечірній час помідори і огірки. Такий розчин не завдасть шкоди, але захистить від хвороб і підтримає рослини в період плодоношення!

Саме полив розчином з додаванням люголя (або йоду) дозволяє при вирощуванні огірків перемогти такі захворювання, як фітофтороз і сіра гниль. Також дія подібного розчину надає огіркам омолоджуючий ефект, вони починають в'янути значно пізніше.

Йод насичений мікроелементами, тому його використання як добрива та підживлення відновлює та активізує життєві сили огірків та помідорів, збільшує рясність урожаю.

Навіщо потрібна сода?

Користь обприскування огірків та помідорів содою:

  • Захищає від появи мікробів та грибкових захворювань;
  • Можна використовувати як добрива;
  • Покращує смак овочів;
  • Виступає як засіб від комах. Засіб допомагає позбутися попелиці, борошнистої роси, хибної борошнистої роси та гусениць.

Читати також