Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Теплі відносини з батьками: 7 порад, як поліпшити стосунки у родині

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Міцні стосунки з батьками — подарунок, який ми можемо зробити самі собі. Вони дають багато позитивних емоцій, почуття захищеності і того, що ми завжди можемо знайти підтримку, навіть якщо вже виросли. Ми знайшли кілька порад, які допоможуть людям будь-якого віку поліпшити відносини з батьками, інформує Ukr.Media.

Знайдіть спільні інтереси з батьками

Навіть якщо вам здається, що у батьків немає абсолютно нічого спільного з вами, ви можете у цьому помилятися. Завжди можна знайти способи зблизитися, підібравши тему для розмови, яка буде цікавою й для вас, й для них. Або вигадати заняття, яке вас об'єднає.

Так, найчастіше це дійсно вимагає зусиль з вашого боку, але якщо ви хочете поліпшити відносини з батьками, те це варте того. Наприклад, ви можете прочитати улюблену книгу мами і обговорити її з нею або спробувати навчитися грати у шахи, якщо їх полюбляє ваш тато. А можете відкрити щось нове для них — наприклад, принести настільну гру, про яку вони не чули, або вирушити у кіно на фільм, який вони точно не дивилися.

Чим більше спільних інтересів ви знайдете або створите, тим легше буде спілкуватися з батьками. Також захочеться більше часу проводити разом, що зміцнить ваші відносини.

Зрозумійте, що розбіжності — це нормально

Той факт, що у нас і наших батьків дуже різні точки зору, не означає, що неможливо вибудувати з ними гарні та міцні відносини.

Замість того, щоб захищатися або дратуватися під час виникнення розбіжностей, потрібно спробувати визнати, що мати протилежні думки — це нормально. Боротьба за доведення своєї точки зору призводить до конфлікту, хоча у багатьох ситуаціях можна вийти з положення досить легко. Погодьтеся з думкою батьків і висловіть власну, а потім запропонуйте разом спробувати знайти компроміс. Спокійна і вдумлива розмова буде набагато приємнішою, ніж чергова сварка. Варто проявити трохи терпіння і мудрості. Якщо відчуваєте, що діалогу не буде, краще змінити тему, особливо якщо не йдеться про щось принципове.

Не шукайте їх постійного схвалення

Коли батьки пишаються нами, ми можемо вважати себе щасливими людьми. Однак неможливо постійно радувати батьків і при цьому мати власні інтереси. Тому варто прийняти той факт, що не усі наші рішення у житті вони можуть підтримати, і це є абсолютно нормальним.

Мамі може не сподобатися ваш новий колір волосся, а батькові марка придбаної вами машини. Вони можуть розкритикувати ваш вибір або образитися, що ви не запитали їх поради з цього приводу. Але це не означає, що вони почали гірше до вас ставитися або скасували всі приводи пишатися тим, яка у них донька. Тому не варто сприймати несхвалення батьків як привід бурхливо відстояти свою точку зору і розгорнути скандал. Вислухайте їх, але дотримуйтесь власної думки.

Намагайтеся прийняти їх такими, якими вони є

Змінити дорослу людину дуже важко, і часто майже неможливо, якщо вона цього не захоче. Якщо ми хочемо, щоб наші батьки приймали нас такими, якими ми є, нам потрібно навчитися робити те ж саме.

Ваша мама може бути гіперчутливою і приймати усі ваші помилки або труднощі як особистий удар. Тато достатньо буркотливий і лаяв вас за погані оцінки у школі.

Спробуйте зрозуміти, що мама і тато не просто батьки, а люди зі своїм "набором" якостей, життєвого досвіду і приводів для емоцій.

Наприклад, мама може бути схильною до гіперопіки, якщо ви є єдиною дитиною, що народилася досить пізно. А тато може лаяти за оцінки через страх, що у майбутньому вам буде складно знайти роботу, якщо у вас не буде червоного диплома. Ви можете поговорити з ними і запитати, чому вони відчувають певні емоції і обирають форму спілкування з вами, яка вас турбує. У такий спосіб вам буде легше прийняти це і зробити відносини з батьками більш довірливими.

До речі, є способи навчитися розуміти інших людей, а це — один з кроків у бік прийняття їх такими, якими вони є.

Уникайте неприємних нагадувань про минуле

У кожного з нас знайдеться кілька спогадів, що пов'язані з батьками, які нас травмували. І іноді під час сварки або розбіжностей дуже хочеться їм про це нагадати та висловити все, що ми думаємо. Але не варто цього робити. Можливо, батьки самі пошкодували про те, що трапилося, і відчувають свою провину. Або, навпаки, вони досі вважають, що мали рацію, і будуть відстоювати цю точку зору, що призведе до конфлікту.

Спробуйте відпустити минуле і зробити усе, щоб у сьогоденні ваші відносини були набагато кращими. Ви можете поговорити з батьками про свою травму, а потім закрити цю тему назавжди. Або опрацювати її з психотерапевтом, щоб відпустити минуле без розмов з батьками, якщо розумієте, що це може їх сильно поранити.

Визначте особисті межі і час на перерву

Відносини не можуть бути завжди ідеальними. Ми можемо сваритися з батьками з різних причин. Щоб швидше приходити до мирної угоди і не допускати сварок, потрібно навчитися поважати їх особисті кордони і не забувати про власні.

Наприклад, ви можете спробувати пояснити мамі, що якщо ви посперечалися, вам потрібен час, щоб заспокоїтися і поговорити на "свіжу голову". Поясніть не лише свою потребу, а й те, що ви дбаєте у цій ситуації й про неї. Наприклад, що не хочете наговорити зайвого і що вам буде легше прийняти рішення, коли ви охолонете.

Також варто повідомити батькам, якщо вони піднімають теми для розмови, які є неприємними для вас. Робити це потрібно спокійно і терпляче, аргументуючи, чому вам неприємно.

Не забувайте дякувати їм за те, що вони для вас зробили

Батьки зробили дійсно багато, щоб виховати нас такими, якими ми є. Не варто забувати дякувати їм за це. Зазвичай ми розуміємо цю істину, коли самі стаємо батьками, але варто завести таку звичку набагато раніше.

Нагадайте і подякуйте мамі за те, що вона дарувала вам багато любові і зробила ваше дитинство щасливим. Тата за те, чого він вас навчив. Іноді варто подякувати за бездіяльність — наприклад за те, що вони не дуже часто влаштовували ревізію у вашій кімнаті і дозволили припуститися певних помилок та отримати з них необхідний досвід.

Обов'язково відзначайте це під час повсякденних розмов, коли є доречний випадок. Згадуйте події з дитинства, якщо гуляєте з батьками містом — наприклад, як ви каталися на атракціонах у ваш день народження, або як вони проводжали вас на лінійку до школи, відпросившись з робіт саме для того, щоб вас підтримати. Це зробить ваші відносини ще міцнішими і дозволить дарувати одне одному багато позитивних емоцій.

Читати також