Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

"Я ними хворію": мешканка Рівненщини вирощує сотні кущів хризантем у себе на обійсті (ФОТО)

На Дубенщині у селі Панталія місцева мешканка Інна Ординат перетворила своє хобі на бізнес. Жінка вже багато років вирощує на обійсті хризантеми та продає їх у різні куточки країни.

Наразі у колекції пані Інни два десятки різних сортів, які цілу осінь квітують на ділянці. 

Жінка розповідає, що вона народилась у Панталії, на Дубенщині вчилась та працювала продацем, вийшла заміж та стала мамою. Згодом настав такий момент, коли їй довелося залишити дім та поїхати на заробітки закордон.

"Коли я приїхала із чужини, то потрібно було шукати в селі якусь роботу чи заняття, яке було б і до душі. А оскільки я дуже люблю квіти, то вирішила їх вирощувати. Зробила свій вибір на користь чудової осінньої королеви - хризантеми. Це дуже ніжна, чудова та захоплююча квітка осені", - зазначила пані Інна.

За її словами, 8 років тому вона виписала саджанці хризантеми з "Сільського вісника". Так і з'явилась перша маленька оранжерея хризантем.

"На даний час у мене є два десятки різних кольорів. Усі вони ранніх, середніх і пізніх сортів. Тому у мене цілу осінь розквітають квіти. Є дуже багато шароподібної мультифлори. Я вже третій рік поєдную по два, три, а то й чотири кольори в один кущ. Це справді дуже красиво. Знаєте, я дуже люблю цю квітку. Я більше скажу... я ними хворію. І коли кепський настрій, то відразу ж іду на город і знову, як то кажуть, жити хочеться. Вони мене надихають, дають сили і бажання радіти життю", - коментує квіткарка.

За словами дубенчанки, її захоплення підтримують син Роман і донечка Віка. Діти всіляко допомагають вирощувати квіти.

"Щоб виростити таку красу, потрібно багато зусиль. Це ж не тільки посадив і вже продаєш. Після посадки, як мінімум два тижні потрібно щоденно підливати квіти. Аж поки вони приймуться. Потім підживити треба разів п'ять і знову підливати хоча б через два дні. Також треба покропити зав'язь, цвіт і до цього всього міжряддя бур'яни прополоти. Роботи біля квітів чимало. Але в цій справі головне - любити квіти  і те, що ти робиш", - говорить жінка.

Продавати квіти спочатку було не просто. Однак згодом жінка напрацювала свою базу клієнтів, які і зараз звертаються до неї по саджанці. Хризантеми пані Інни вже прикрашають не лише Дубенщину, а й Львів, Одесу, Запоріжжя, Коломию, Рівне і Луцьк.

Джерело: Блог "Знай більше".

Читати також