Яєчна шкарлупа як добриво: поради, як правильно збирати та зберігати

Кожен дачник хоча б раз чув про те, наскільки може бути корисна яєчна шкаралупа в господарстві. Користуються залишками курячих і качиних яєць селяни не одне десятиліття. В першу чергу яєчну шкаралупу застосовують в якості добрива і розпушувача. Але далеко не будь-яке яйце підходить для використання в городі. Про що ж по-справжньому важливе забуває більшість господарів?

Зазвичай збирати яєчну шкаралупу дачники починають з кінця літа або осені, продовжують робити це всю зиму, а потім використовують її навесні. Хтось і зовсім збирає "яєчні очищення" протягом усього року. Складають шкаралупу, зазвичай, в звичайні целофанові пакети, вчасно додають фрагменти в ґрунт, відміряють яєчну шкаралупу найчастіше ложками, рідше жменями. Вважається, що її додавання робить ґрунт кращим і багатшим, а рослини рідше хворіють і швидше ростуть, інформує Ukr.Media.

По-перше, багато садівників і городників забувають про те, що перед відправкою яєчної шкаралупи в пакет на зберігання, її слід було б добре промити під проточною водою і висушити. Річ у тім, що на яйці все-таки можуть залишатися деякі небезпечні бактерії. Для людини вони найчастіше нешкідливі, чого не скажеш про культурні рослини.

По-друге, багато хто зберігає шкаралупу в целофанових пакетах без задньої думки. Але ж що такого: ну, пакет і пакет? Насправді куди краще зберігати шкаралупу на повітрі або в паперовому пакеті. Необхідно це для того, щоб очищення «не запріли». Втім, цю проблему може вирішити хороше миття і ретельна просушка.

По-третє, не варто забувати про те, що далеко не вся яєчна шкаралупа однаково корисна. Найкраще себе показує бура шкаралупа. У такій міститься більша кількість магнію, міді, заліза, фтору і кальцію так необхідних рослинам. Крім того, не варто використовувати шкаралупу від великодніх яєць, якщо вони фарбувалися незрозуміло чим. А шкаралупу від яєць, пофарбованих в лушпинні, можна використовувати з чистою совістю.

Читайте також