Після збирання врожаю картоплі дуже важливо подбати про відновлення ґрунту на ділянці, що звільнилася. Адже від цього багато в чому залежить якість та кількість овочевої продукції, яку ви зможете виростити на цьому місці наступного року, інформує Ukr.Media.
Вільний від культурних рослин ґрунт збіднюється, заростає бур'янами, і піддається ерозії. Щоб цього не допустити, обов'язково використовуйте сидеральні культури.
Якщо ви завжди вирощуєте картоплю на тому самому місці, то підійдуть будь-які сидерати.
Якщо ж плануєте висадку інших овочів, варто враховувати правила сівозміни сільськогосподарських культур. Рослини-сидерати не повинні бути з однієї родини з тими, що зростатимуть на цьому місці наступного року.
Що і коли сіяти
До 1 вересня можна висівати практично всі види сидератів: фацелію, ріпак, буркун та інші.
До 15 вересня придатні до посіву озимі гірчиця та ріпак. Такі обмеження у виборі пов'язані з тим, що сидерати не встигнуть наростити достатню кореневу систему для ефективнішого оздоровлення ґрунту.
Не рекомендуємо використовувати як сидерати жито озиме та вику волохату. Вони чудово перезимують і весь майбутній сезон забезпечуватимуть вас роботою з прополювання.
Закладати чи ні
Що стосується загортання сидератів на зиму в ґрунт, то на суглинках краще не нехтувати цією процедурою, щоб до весни верхній шар був пухким. А ось на піщаних ґрунтах закладати сидерати не обов'язково. Вони стануть додатковим захистом ґрунту від розтріскування