Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як обрати термос, що зможе довго тримати напої гарячими: кілька порад при купівлі

Термоси у прохолодний період часу користуються неабиякою популярністю, адже вони є практичними та їх можна взяти із собою будь-куди. Проте, коли ми купуємо, не завжди звертаємо увагу на деталі, які свідчать про його якість.
Як вибрати термос за розміром:

Всі термоси можна поділити на три категорії, які відрізняються за об’ємом і формою:

  • термочашки, зазвичай їхній об’єм – 250 – 700 мл.

  • для рідини, зазвичай мають об’єм 0,5 – 2 л. 

  • харчові – близько 1 л.

Вибирайте термос за внутрішньою колбою

Матеріал корпусу – більше питання смаку, зауважують обидва експерти. Хтось більше любить пластик, хтось – метал. 

Найважливішу роль у збереженні тепла відіграє не корпус, а внутрішня колба, яка може бути металевою, скляною або пластиковою. 

Опитані експерти радять термоси з металевою колбою. Це оптимальне рішення за міцністю й теплоізоляцією. Термоси з металевою колбою, за словами Ростем, найбільш довговічні. 

Скляні колби бояться ударів, тому можуть прослужити недовго, пояснює Тимофєєв. Хоча, якщо не плануєте носити термос із собою, можна й скляні. 

Пластикова колба не триматиме тепло. Пластик візьме на себе температуру і через 3-4 год матимете холодний напій.

Зверніть увагу на горловину термоса і пробку:

Чим вона ширша, тим більшими будуть тепловтрати. Тобто класичний термос для рідини краще купувати, орієнтуючись на невелику за розміром горловину.

Через неякісну пробку термос теж може швидко втрачати тепло. 

Багато моделей мають кнопкову пробку. Їхня перевага в швидкості: натиснув кнопку – полився напій, розповідає Яна. Але кнопковий механізм із часом може зламатися. Якщо вибираєте такий, подивіться уважно в магазині, наскільки якісно він працює, чи немає заїдань, підкреслює експертка. 

Термоси з гвинтовою пробкою можна не відкручувати до кінця, щоб налити напій, і вони служитимуть довше, ніж кнопкові, кажуть обоє фахівців. 

Як перевірити якість термоса:

Перед першим використанням треба перевірити вдома його герметичність. 

  • Слід налити до нього гарячу воду, бо зовнішній корпус не має грітися. Тобто ззовні він має залишитися кімнатної температури.
  • Також купивши термос, слід набрати туди окріп і на 1 год покласти в морозильник.  Якщо через годину рідина всередині буде холодною – можете його сміливо повертати. Якщо термос хороший, то діставши його з морозильника, рідина буде гарячою.

Як добитися тривалого збереження тепла у термосі:

Треба його спочатку прогріти, тому для цього: 

  1. залийте в термос окріп;

  2. потримайте хоча б 1 хв, щоб він нагрівся;

  3. тоді вже заварюйте там чай або каву.

 

Читати також

04.12.2022 Корисний рецепт калини на зиму без варіння

Ось уже зима на носі. Начебто всі запаси вже приготовлені, льох ломиться від компотів, варень та солінь. Однак не варто забувати про ароматні пізні дари, які робить природа. До них належить калина. Ця осіння ягода дозріває у жовтні, коли стає яскраво-червоного кольору, і її вже можна збирати. Ступінь корисності калини відомий давно. Концентрація вітаміну С у ягодах набагато вища, ніж у цитрусових, тому калина незамінна в період застуд. Завдяки корисному складу калина нормалізує тиск, якщо її приготувати за спеціальним рецептом.