Як підготувати кімнатні рослини до зими

Зима не за горами, тому важливо підготувати не тільки сад та город, а і кімнатні рослини до похолодання. 

Кімнатні рослини, які милують око круглий рік, також потребують особливого догляду у прохолодні дні та неабиякого освятлення. Ділимось порадами, як підготуват рослини до зимової сплячки та що слід робити аби не нашкодоти рослинам. 

  • Перше, що слід зробити, це перенести декотрі кімнаті з вулиці у дім, а також із прохолодних веранд або кімнат.

Є маса кімнатних квітів, які прекрасно себе почувають на відкритому повітрі з настанням тепла навесні і аж до перших холодів. До таких, наприклад, відносяться фікуси, монстери, примули, мирти, пальмові і багато інших рослин. Вони стійкі до перепадів температур в теплу пору року, проте зиму в середній смузі на відкритому повітрі, а також на балконі або терасі навряд чи перенесуть.

Тому в міру похолодання, в залежності від стійкості кімнатних рослин, їх потрібно починати переносити в тепле приміщення.

За кілька днів до повернення рослин на їх місце в приміщенні обробіть їх інсектицидами. А через два-три дні після перенесення обприскайте листя зеленим милом або розчином мильної соди і промийте під душем. Ці процедури захистять ваші насадження від хвороб і шкідників.

  • Полив кімнатних рослин взимку

Частота поливів залежить від умов утримання і від виду рослини. Велика частина кімнатних рослин відноситься до тих, у яких потреба у волозі в період спокою помірна. Це пальма, фікус, філодендрон, аспідістра, сингоніум, хлорофітум, цитрусові, заміокулькас, монстера, традесканція, папороть, спатифіллум та інші. Ці рослини поливають тоді, коли грунт в горщиках просох на глибину 2-3 см.

Сукуленти – кактуси, сансевієрія, молочай, хавортія, алое, агава, гастерія, пеларгонія, хойя, каланхое і подібні до них – мають низьку потребу у волозі, тому поливають їх лише тоді, коли земля в горщику висохне повністю. Кактуси, наприклад, в умовах зимівлі при температурі не вище 14 ºC з листопада по травень можна не поливати взагалі.

Найкраще поставити їх у ванну під теплий душ, після чого потрібно дати стекти зайвій воді і повернути горщики на місце – таким чином ви не тільки добре зволожите грунт, але і змиєте з рослин пил, очистивши продихи листя, через які проникає вуглекислий газ, необхідний для процесу фотосинтезу.

  • Обробка рослин від хвороб і шкідників

Профілактичну обробку кімнатних рослин інсектицидами від хвороб і шкідників потрібно провести обов’язково, навіть якщо ви не займалися пересадкою. Причина в тому, що з вулиці на листках квітів в будинок часто потрапляють білокрилка, попелиця, кліщі, а також збудники різних захворювань, якими можуть захворіти рослини на тлі зміни умов їх утримання. Пам’ятайте про те, що хвороби і шкідники проявляють активність не тільки в теплу пору року, але також і взимку. 

  • Температура для кімнатних рослин взимку

Що стосується температури повітря в приміщенні, то у кожної рослини свої вимоги. Умовно рослини діляться на чотири групи: теплолюбні, які потребують помірної температури, рослини прохолодного утримання і витривалі рослини, котрі пристосовуються до будь-якої температури.

  • Освітлення

Це переважно стосується орхідей і сукулентів. Для заповнення світла їм потрібно забезпечити штучне освітлення за допомогою спеціальної лампи.

Рослина повинна знаходитися на такій відстані від світильника, щоб не відчувати дискомфорт і при цьому отримувати весь відсутній обсяг освітлення. Також лампу необхідно періодично протирати в міру осідання на ній пил.

Читайте також