Як правильно пересаджувати троянду на нове місце восени

Садівникам деколи доводиться пересаджувати не тільки молоді рослини, але і ті, які вже не один рік ростуть на ділянці. І на те можуть бути різні причини. Як правильно пересадити троянди на інше місце в саду - читайте у статті.

Троянди вважаються досить примхливими квітами, але це не означає, що з них потрібно здувати порошинки і ні в якому разі не пересаджувати. Якщо вже виникла така необхідність, то навіть дорослу рослину можна переселити на інше місце. Але при цьому слід врахувати деякі правила.

Коли краще пересаджувати троянди?

Найбільш відповідний час для пересадки троянд на інше місце — рання весна та рання осінь (з кінця серпня до середини вересня). У кінці вересня процедуру краще не проводити, оскільки незміцніла після пересадки троянда може погано пережити зиму.

Якщо у вас немає іншого виходу, пересадити троянду з місця на місце можна і влітку (обов'язково в похмуру погоду). Але в такому випадку вам доведеться сильно обрізати кущ. Якщо рослина досить висока, то потрібно вкоротити пагони до 40-50 см, а старі — видалити повністю. Під час пересадки маленького куща потрібно підрізати лише молоді недозрілі пагони.

Під час пересадки за допомогою обрізки можна надати кущам троянди бажану форму.

Інструкція, як пересадити велику або стару троянду

Умови вирощування троянди на новому місці повинні бути максимально наближені до колишних, щоб рослина не мала стресу. Нове місце проживання троянди може відрізнятися лише в тому випадку, якщо нинішнє їй абсолютно не підходить. Але ділянка обов'язково повинна бути захищена від вітру. І врахуйте, що троянди не люблять глибоку тінь і ґрунт, у якому застоюється волога.

Ретельно підготуйте посадкову яму: видаліть все коріння бур'янів, на дно покладіть дренаж, заправте лунку родючим ґрунтом (можна додати компост) і залиште на 2-3 тижні, щоб земля трохи осіла. Після цього починайте викопування куща.

Намагайтеся викопати троянду за проекцією крони — з максимально великою земляною грудкою. Щоб це було легше зробити, попередньо рясно полийте ґрунт під кущем. Тоді земля буде менше обсипатися. Щоб до розлогої рослини було простіше підступитися, зв'яжіть її пагони щільною мотузкою.

Невисокий кущ ви легко викопаєте самостійно, а якщо земляна грудка вийде занадто великою, залучіть до пересадки помічника.

За периметром куща викопайте траншею і поступово заглиблюйте її, поки не вийде досить глибока канава. Потім обв'яжіть земляну грудку будь-якою тканиною або поліетиленовою плівкою і продовжуйте підкопувати під основу куща. Якщо занадто довге коріння рослини заважає вам дістати земляну грудку, відрубайте його гострим лезом лопати. Якщо догляд правильний, то на новому місці воно швидко відновляться. Тільки перед посадкою місця зрізів бажано присипати деревним вугіллям.

Якщо кущ дуже великий, під його основу підкладіть міцний і досить довгий предмет (наприклад, лом) і, використовуючи його як важіль, витягніть рослину. Обережно покладіть кущ на попередньо розстелену тканину і перетягніть до нового місця. Щоб земляна грудка не розсипалася, обв'яжіть її шпагатом.

Якщо троянді належить далеке "переселення" (наприклад, на іншу ділянку), то земляну грудку потрібно обгорнути вологою мішковиною, щоб коріння не висохло.

Поставте троянду в посадкову яму так, щоб присипаний землею кущ виявився на тому ж рівні, що і був на колишньому місці. Обв'язку з грудки зніміть після того, як заповните ґрунтом половину ями. Потім полийте ґрунт водою, почекайте, поки вона вбереться, і після цього засипте посадкову яму до країв і знову полийте. Якщо ґрунт осів, досипте трохи землі, щоб навколо коренів троянди не залишилося повітряних порожнеч.

Цей спосіб підійде, якщо ви шукаєте відповідь на питання, як пересадити чайну троянду, а також будь-який кущ.

У перший місяць після пересадки рослину потрібно регулярно, але помірно поливати і притіняти під час яскравого сонця. Навесні і влітку також рекомендовані щоденні обприскування крони. Після пересадки троянди небажано турбувати протягом декількох років, щоб вони адаптувалися до нового місця проживання.

Як пересадити квітучу троянду?

Якщо ви хочете пересадити троянду під час цвітіння, то у поточному році доведеться пожертвувати красою, оскільки з куща слід видалити всі квітки і бутони. Це потрібно для того, щоб троянда добре прижилася на новому місці і всі свої сили спрямувала на відновлення кореневої системи, а не формування квіток.

Крім того, потрібно з особливою обережністю поставитись до коріння і спробувати мінімально травмувати його, при цьому бажано зберегти навіть довге коріння. В іншому технологія пересадки не відрізняється від вищеописаної.

Як пересадити плетисту і кучеряву троянду?

Під час пересадки цих рослин теж потрібно врахувати деякі особливості. Насамперед слід зняти пагони з опори. У рамблерів зберігають всі пагони поточного року, а наприкінці серпня (якщо пересадку здійснюють навесні) їх верхівки прищіпують, щоб гілки одеревіли. Пагони, яким більше двох років, повністю видаліть відразу після закінчення цвітіння.

Пересаджуючи клаймінги, всі довгі пагони краще вкоротити на 1/2 або 1/3, інакше вам буде складно транспортувати рослину до іншого місця.

Як бачите, пересадка дорослої троянди — досить складний процес, але можливий. За умови гарного догляду ваша королева квітника буде квітнути не гірше, ніж раніше.

Читайте також