Використання осіннього підживлення сприяє активному розвитку саду і плодоношенню дерев. Завдяки підживленню саду в осінній період можна не турбуватися про перезимівлю. Незважаючи на те, що влітку і навесні садівники активно удобрюють сад, все ж без підживлення саду взимку навряд чи можна обійтися, щоб сподіватися на хороший урожай вже наступного літа. Але як правильно удобрювати плодовий сад?
Особливості підживлення плодового саду
Удобрювати кущі малини і смородини потрібно в період з серпня до приходу перших морозів, тоді як груші та яблука можна підживлювати в період з вересня по жовтень, що є найкращим часом для підживлення цих дерев. Але не слід забувати, що осіння підгодівля не є рекомендацією, а обов'язковою умовою хорошого врожаю. Тому якісний догляд за плодовим садом не обмежується підживленням дерев навесні і влітку.
Що потрібно плодовим деревам для нормального розвитку і перезимівлі? Серед обов'язкових елементів повинні бути калій і фосфор, які є в добривах. Але в якості добрив для перезимівлі не радять використовувати азотні добрива, оскільки таке підживлення стимулює формування нових паростків. Такий підхід до підготовки до перезимівлі може зіграти не на руку юному садівникові.
Що стосується кількості мінеральних калійно-фосфорних добрив, які є найбільш оптимальним варіантом для підживлення, потрібно слідувати загальним рекомендаціям. Але стандартна норма добрив буде різною для важких щільних суглинок і легких піщаних, оскільки у випадку з останніми мікроелементи набагато швидше зникають з грунту.
З гранульованими добривами набагато простіше, оскільки слід орієнтуватися на метр квадратний площі. На квадратний метр потрібно взяти близько двох столових ложок добрива. Радять скопати і розпушити грунт, або обробити шляхом перекопування.
Помилки підживлення в осінній період часу
Незважаючи на те, що осінь не є активним періодом для збору врожаю, все ж поливати сад потрібно. Причиною регулярного поливу є краща засвоюваність поживних речовин, оскільки вони засвоюються тільки в розчиненому вигляді. Таким чином, тільки за рахунок регулярного поливу восени можна поліпшити перезимівлю плодових дерев.
Навіть якщо у садівника не знайшлося часу на те, щоб придбати потрібний набір калійно-фосфорних добрив для підготовки рослин до зимівлі, можна обмежитися і деревною золою. Її можна використовувати в якості замінника калійно-фосфорних добрив.
Чи можна балуватися пізнім підживленням? Навіть листопад є підходящим часом для внесення добрив. Але в пізній період часу краще вибирати добрива, які швидко розчиняються у воді, тому що вони швидше вбираються і засвоюються деревами.
Види добрив
- Фосфорні добрива потрібні для швидкого формування плодів, зміцнення кори. Цей елемент сприяє зміцненню кореневої системи дерев. Фосфор необхідний для їх цвітіння і плодоношення. Що сигналізує про нестачу фосфору? Листя дерев набувають пурпурного і фіолетового відтінку. Відсутність потрібної кількості фосфору особливо негативно позначається на молодих деревах, адже вони стають слабкими і частіше хворіють.
- Калійні добрива сприяють зміцненню імунітету дерев, адже вони стають більш стійкими до різних захворювань. Що стосується перезимівлі, підвищується морозостійкість плодових дерев. При нестачі калію молоді дерева і зовсім можуть не перенести сильні морози, так як це стане причиною відсутності плодових бруньок, або ж знизить їх врожайність вже в наступному році.
Джерело: "Кліома".