Як правильно садити саджанці яблунь восени, щоб добре прижилися

Щоб коренева система яблуневих саджанців добре відновилася, їх краще висаджувати восени.

Однак, якщо не дотримуватися правил правильної посадки їх, можна втратити рослину вражену хворобами або вона замерзне взимку.

Перш за все підготуйте посадкову ямку, яка буде годувати дерево упродовж 5-7 років та допоможе йому добре рости й розвиватися.

Якщо рослини мають висоту 30-50 см, для них підготуйте ямку діаметром 60-80 см й глибиною 70-80 см, а для колоноподібних яблунь ямка має бути 50х50х50 см.

В ямку покладіть родючий ґрунт, до складу якого має входити: верхній шар верхового ґрунту, компост, торф, перегній та комплексне мінеральне добриво приблизно 6-8 жмень. Додайте сюди пісок в пропорції 1:1, якщо важкий глинистий ґрунт.

Всі інгредієнти кладіть пошарово завтовшки 15-20 см та не забувайте додавати по 1,5-2 жмені комплексного добрива у всі шари. Ущільніть добре всі шари, а зверху ями нагорніть гірку, щоб її краї височіли над землею на 15–20 см.

Далі в цій ямці зробіть лунку розміром коренів саджанця чи грудки земляної.

Опустіть рослину у отвір лунки й залийте його водою. Після засипте рослину ґрунтом, який вийняли з лунки. Робіть це поки не ввійшла в землю вода. Через 5-10 хвилин, не раніше, ущільніть її, встановіть по колу три кілки й підв’яжіть рослину до них вісімкою.

Читайте також