Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як правильно зробити та зберігати перегній, щоб використовувати його взимку для розсади

Досвідчені дачники восени набирають перегній і запасаються субстратом для розсади. Адже, наприкінці лютого та на початку березня він буде мерзлим.

Перегній варто тримати взимку в льоху, а можна заповнити перегноєм мішки і тримати їх у приміщенні – в сараї або в теплому гаражі. На такому гарному ґрунті розсада зростатиме, як на дріжджах. Перегній практично нічим не потрібно обробляти, але якщо у вас є побоювання, пролийте його марганцівкою і цього буде достатньо.

На початку лютого городники почнуть пророщувати і вкорінювати живці винограду, потім займуться розсадою перцю, томатів та огірків. Для всього цього потрібен перегній.

Як готувати перегній та компост

Дістати для виробництва перегною кінський, свинячий або коров'ячий гній зараз важко, але будь-хто з вас може навчитися робити компост, який за своїми властивостями ні в чому не поступається перегною.

Для цього потрібно спорудити великий ящик, заповнити його гноєм і ґрунтом, а черв'яки це все поступово перероблять у біогумус. Перегній – це добриво з гною тварин, а компост – з рослинних залишків, що перегнили, от і вся відмінність. Для приготування компосту потрібно закласти в яму 15% об'єму зеленою масою та заповнити решту простору сухою органікою. Всі шари потрібно пересипати ґрунтом, щоб черви, що знаходяться в ньому, переробляли масу в добриво. І компост, і перегній необхідно регулярно перемішувати і іноді зволожувати.

Джерело: floristics

Читати також