Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як привчити кота до лотка: поради тим, хто щойно завів улюбленця

Що робити, якщо киця не хоче ходити в лоток, як привчити кошеня до лотка за один день.

Багатьом і хотілося б завести кота, але страх за зіпсований диван, килим або капці утримують від цього задоволення. Проте, привчити котика ходити у туалет у лоток не так важко, як здається. 

Щоб привчити кота до лотка зазвичай не доводиться докладати значних зусиль, адже котики від природи дуже охайні й самі раді жити у чистій оселі. Втім, трапляються випадки коли кіт може не розуміти що від нього хочуть і тоді їх хазяям доводиться проявляти чимало настирливості у «дресуванні» улюбленців. Часто ця настирність не дає результату, бо власники котів не знають як правильно вибудувати процес привчання кота до туалету. Якщо ви саме з таких хазяїв, або ж тільки збираєтесь заводити котка – ця стаття для вас.

Обираємо місце для лотка

Головне правило розташування котячого лотка полягає в тому, щоб поставити його у доступному для хвостатого місці. Непоганим вибором буде вбиральня, двері до якої завжди мають бути відчиненими для котика. А ось розташовувати котячий туалет поряд з мисками та поїлками, де вони харчуються – погана ідея. Коти не мають звички ходити в туалет там, де вони їдять, тому привчити їх ходити в лоток біля їхньої їдальні не вийде.

Відразу після придбання лотка – покажіть його вашому котику. Хай він облазить та обнюхає його – це буде його перше знайомство з туалетом.

Після котячої трапези, або після того, як котик прокинувся, віднесіть котика до лотка та покопайте пальцем – так ви покажете приклад своєму улюбленцеві. Якщо кіт не хоче в туалет, цю процедуру можна повторити й пізніше. Врешті-решт котик зрозуміє що йому варто робити з лотком, слідуючи вашому прикладу.

Пробуйте різні наповнювачі

У випадку, якщо кіт не хоче ходити в лоток, можливо йому просто не подобається його наповнення. В магазинах продаються різні види наповнювачів для котячих туалетів, тож для початку придбайте невелике упаковування і спостерігайте чи задоволений ваш улюбленець.

Найкращий наповнювач – деревний, адже він має нейтральний запах, добре вбирає вологу та сморід, його можна змивати в унітаз і він подобається абсолютній більшості котиків. Можуть бути й винятки, коли коту можу більше сподобатись глиняний або інший альтернативний наповнювач. Також, варто слідкувати за кількістю наповнення у лотку – ідеальним варіантом буде шар у 3-5 см, що дозволить коту легко загортати за собою.

Можливі випадки, коли котам не подобається сам лоток, хоча більшість хвостатих можуть ходити до будь-якого туалету. Якщо проблема привчання до лотка все ж не вирішується, спробуйте змінити сам котячий туалет, обравши високу чи закриту модель. Деякі коти дуже охайні та хочуть ходити у два лотки «по різним справам». Якщо ви маєте декількох котів – краще якщо вони будуть ходити в індивідуальні лотки.

Прибирайте запах з місць, куди не хочете, щоб випорожнювався кіт

Якщо ви помітили що котик все ж ходить в туалет у недозволеному місці, одразу промивайте його водою з милом, або, якщо не допомагає, засобом для видалення запаху сечі. Це потрібно робити через те, що йдучи в туалет ваш улюбленець буде орієнтуватися на місце, де вже є запах. Щоб позбутися смороду можуть допомогти й цитрусові, що переб’ють запах. Кіт не стане ходити в туалет там, де ви розкладете шкірки апельсина, або побризкаєте лимонним соком.

Залишайте котячий запах у лотку

Через те, що кіт буде йти в туалет туди, де вже є знайомий запах, вимочіть серветку у котячій сечі та покладіть її в котячий туалет – це буде орієнтиром для котика.

Якщо кіт сходив туди, куди треба – не прибирайте лоток дочиста, а залиште десь третину вологого наповнювача, перемішавши його з сухим.

Натомість відразу прибирайте фекалії з лотка – кіт не буде ходити у неприбране місце. Також не забувайте мити лоток десь раз на тиждень із засобом без сильного запаху.

Якщо берете дорослого кота – дізнайтесь про його звички

Заводячи кота, що вже має звичку до лотка, не забувайте поцікавитись які наповнювачі використовував попередній власник та чи немає у котика особливих звичок. За можливості, візьміть старий лоток разом із котом у його попереднього хазяїна.

Не карайте кота за провину та нагороджуйте його за успіхи

В жодному разі не можна сварити чи тим паче лупцювати кота, якщо він ходить в туалет не на правильному місці. Цим ви лише розсердите котика, адже він не буде розуміти, зо що йому  дістається. Натомість використовуйте поради з цієї статті та віддячуйте котику за успіхи чимось смачненьким, або просто похваліть його та погладьте.

В середньому, привчання котика до лотка займає від одного днів до двох-трьох тижнів. Методично привчаючи кота до туалету та слідування нашим порадам точно увінчається успіхом, ви будете задоволені результатом, а ваш улюбленець буде вам вдячний.

Джерело - ТСН

Читати також

04.12.2022 Корисний рецепт калини на зиму без варіння

Ось уже зима на носі. Начебто всі запаси вже приготовлені, льох ломиться від компотів, варень та солінь. Однак не варто забувати про ароматні пізні дари, які робить природа. До них належить калина. Ця осіння ягода дозріває у жовтні, коли стає яскраво-червоного кольору, і її вже можна збирати. Ступінь корисності калини відомий давно. Концентрація вітаміну С у ягодах набагато вища, ніж у цитрусових, тому калина незамінна в період застуд. Завдяки корисному складу калина нормалізує тиск, якщо її приготувати за спеціальним рецептом.