Взуття рекомендовано сушити відразу після того, як прийдете з вулиці. Це пов’язано з тим, що через вологу у взутті стрімко розмножуються різні грибки й бактерії, а також, з’являється неприємний запах, від якого важко позбутися. Для швидкого висушування взуття, необхідно дотримуватись кількох важливих правил.
Підготовка взуття до сушіння.
- Очищення від бруду.
Засохлий бруд може спричинити появу плям на поверхні взуття. Тому, побачивши забруднення, негайно їх приберіть. Взуття з делікатних матеріалів потрібно чистити у сухому вигляді.
- Виймання устілки.
Таким чином, взуття буде добре провітрюватися й швидше висихати. Пам’ятайте, що устілки ліпше сушити окремо.
- Витягування шнурків.
Спеціалісти радять витягувати шнурки, бо вони, також, перешкоджають нормальній циркуляції повітря. Їх теж необхідно сушити окремо. Для того, щоб на шнурках не залишилося заломів після сушінні, краще скористатися спеціальним формоутримувачем або простими кульками із паперу.
Прямий нагрів.
Забороняється сушити взуття на батареях, на сонці або ставити близько до відкритого вогню. Це може зіпсувати верхній шар взуття, їх форму, клей й інші матеріали, в результаті, взуття втратить необхідні функції й первісний вигляд.
Звичайні паперові серветки або газета.
В мокре взуття необхідно засунути паперові серветки або газету, попередньо зробивши з них грудочки. Ці матеріали ідеально вбирають рештки вологи. Не забувайте змінювати газету або серветки кожні 4 години. За допомогою цього методу, можна пришвидшити процес сушіння взуття.
Звичайний рушник.
Дійсно, рушники чудово вбирають вологу. Для цього підійдуть бавовняні й махрові рушники, тільки не синтетичні, бо вони погано вбирають в себе вологу. Краї рушника необхідно всунути у взуття, а вільною частиною рушника повністю обгорнути черевики. Зазвичай, перший рушник миттєво вбирає зайву вологу, тому його потрібно потримати всього кілька хвилин, а потім вийняти. Далі, потрібно всунути другий сухий рушник й залишити ще на 2-3 години.
Білий рис.
Звичайний білий рис, також, використовують для сушіння взуття. Однак, для цього потрібно багато рису. Якщо є така можливість, його насипають у відро. Фахівці стверджують, що достатньо шару 2-3 сантиметри. Після цього взуття занурюють у рис. Потім відро накривають кришкою й залишають на ніч. У приміщенні, де зберігається взуття, обов’язково має бути тепло. В умовах високої вологості взуття завжди буде підмоклим.