Як схуднути влітку: прості та корисні поради для кожного

Зазвичай до літнього сезону починають готуватися ще навесні: нормалізують харчування, активно займаються спортом та оздоровлюють організм.

Цьогоріч стреси та нестабільна ситуація в країні дещо завадили українцям ефективно підготуватися до літа. Втім, навіть влітку, дотримуючись простих та універсальних порад, можна схуднути на 5-10 кілограмів.

Харчування

Через спекотну погоду апетит влітку знижується, відповідно, люди споживають менше продуктів. Це не індивідуальна особливість вашого організму, а нормальна людська фізіологія. Коли спекотно, у нас сповільнюється теплообмін із зовнішнім середовищем, і щоб знизити внутрішню температуру тіла і уникнути теплового удару, організм уповільнює роботу всіх систем, в тому числі травної.

 

Складіть меню з максимально легких продуктів, що не навантажують травну систему і в той же час забезпечать вас максимумом енергії. Це, перш за все, зелень, сирі овочі і фрукти. Благо, їх сезон вже почався і вибір величезний.

 

Сироїдіння омолоджує і чудово очищає організм, забезпечуючи дуже швидке схуднення. Але в першу чергу, це вітамінний резерв на рік, здоров'я та краса – від свіжих рослинних продуктів шкіра розгладжується, стає шовковистою, волосся сяє, тіло підтягується.

 

Якщо не подобаються сирі овочі, робіть на пару, грилі, запікайте і їжте зі свіжою зеленню і ложечкою оливкової або лляної олії. Але майте на увазі, що вітамінів в більшості овочів після термічної обробки набагато менше, а калорійність їх зростає як мінімум вдвічі.

 

Починайте ранок з двох склянок теплої води, це прекрасно "запускає" шлунок. А потім робіть зелені смузі: просто кидайте в блендер різну зелень (петрушку, кріп, стебла селери, рукколу та ін.), Додайте столову ложку лляних або вівсяних висівок і їжте на сніданок. За шкалою корисності зелень – найкраще, що ми можемо запропонувати організму. Разом з висівками вона прекрасно почистить і "освіжить" організм, виведе "сміття" і зайву воду, наситить і, знову ж таки, позбавить від зайвої ваги.

 

М'ясо, хоча б на літо, краще по максимуму замінити легкими рибними стравами. Зрозуміло, не смаженими, а паровими, вареними і запеченими. Якщо ви без м'яса жити не можете, їжте курку або індичку (грудку, філе), пісну телятину. Рибні та м'ясні страви обов'язково доповнюйте свіжою зеленню і овочами.

Підтримуйте водний баланс 

Літо – найкращий час не тільки для того, щоб навчитися правильно їсти, а й пити. На жаль, більшість з нас пити не вміє і робить це виключно "коли хочеться". А "хочеться", насправді, настає тоді, коли організм зневоднений і кричить про допомогу. Це серйозна помилка: мало того, що нестача води шкідлива для здоров'я в цілому, це ще і серйозно гальмує процес схуднення.

Щоб запустити процес переробки жирів, нам потрібна вода, оскільки тільки насичені водою клітини можуть розчиняти ліпіди. Вода також необхідна для нормальної роботи шлунку, гарного метаболізму, виведення харчового сміття. При інтенсивному схудненні шкіра часто обвисає, і вирішити цю проблему можна, лише споживаючи достатньо води.

До речі, почуття голоду і спраги дуже схожі. Відчуваючи нестачу вологи, організм посилає сигнали, які ми часто приймаємо за сигнали голоду. В результаті їмо, а непотрібні калорії відкладаються на животі та стегнах. Тому перед тим як в черговий раз перекусити, випийте води.

Пийте воду та інші напої трохи нижче кімнатної температури, але не холодними: в спеку легко застудитися і підхопити ангіну.

Як тренуватися

Коли жарко, ми піддаємося впливу високих температур. При фізичних навантаженнях температура тіла збільшується ще більше. В результаті може наступити гіпертермія, порушення процесу терморегуляції. Її симптоми: зупинка потовиділення, гаряча суха шкіра, тахікардія, мутна свідомість, слабкість. У зоні особливого ризику – люди, вага яких на 10 кілограм (і більше) вище норми. Причому гіпертермія може стати не тільки результатом активності на вулиці, але і в спортзалі.

Найбільшу небезпеку гіпертермія представляє при серцево-судинних захворюваннях. Тим більше що вони не можуть адекватно контролювати свій стан. У спекотну погоду потік крові до шкіри збільшується в два-три рази, а у людей з серцевою недостатністю цей процес загальмований, вони можуть не відчувати перегрів, і, відповідно, вчасно зупинитися. Тому їм краще або зовсім утриматися від силових тренувань (як в залі, так і на вулиці), або проводити їх в максимально легкому режимі. Зокрема, виключити важкі енерговитратні вправи, на зразок станової тяги, присідань з вагою, жима ногами. Навіть здоровим людям потрібно бути вкрай обережними влітку з силовими тренуваннями.

Найкраща альтернатива – вправи з пліометрики або кроссфіту. Вони, до речі, прекрасно підходять для бажаючих схуднути. Так, пліометрика – стрибкова гімнастика, надзвичайно популярна зараз в Голлівуді. Чудово розганяє метаболізм, підвищує витривалість, швидкість і м'язову силу. Що таке кроссфіт, напевно, всі знають: інтервальні тренування, що включають різні вправи з різних типів тренувань (атлетики, гімнастики, тієї ж пліометрики та ін.), Спрямовані на розвиток різноманітних фізичних якостей. Про ці та інші тренуваннях ми будемо говорити в окремих статтях. Максимальним жироспалюючим ефектом володіють також звичайні кругові і інтервальні тренування.

 

 

Читайте також