Як укрити гортензію на зиму правильно, щоб не померзла: дієві поради

Ілюстративне фото

Багато дачників вирощують гортензію на своїх ділянках. На зиму їй потрібно робити укриття, щоб рослина дала квіти в правильні терміни.

Сортів гортензії багато. Якщо квіти розпускаються лише на минулорічних пагонах, тоді знадобиться укриття на зиму. Інакше верхівка загине та не буде пишного цвітіння.

Укриття знадобиться для гортензії будь-якого сорту, щоб надати їй захист від погодних умов.

Терміни укриття.

Вкривати рослину краще в середині вересня, але все залежить від регіону. Перш ніж зробити укриття, потрібно видалити нижнє листя, а суцвіття залишити. Таким чином пагони здерев’яніють, а рослина стане стійкішою до холодів та вдало перезимує.

Укриття.

Його роблять з різних матеріалів. Досвідчені садівники радять використовувати лутрасил. Він дозволяє гілкам добре провітрюватися, при цьому надійно захищає від перших заморозків.

За декілька днів до настання стійких морозів проводять наступний етап утеплення. Для цього потрібно зняти минуле укриття та прибрати листя, яке залишилося. Суцвіття не видаляйте.

Городники, також, кладуть біля гортензії невелику кількість лапника, щоб сніг не поламав гілки. Додаткову підкладку роблять в місці основи. Для цього використовують колоду, що забезпечить надійну фіксацію для гортензії. На завершення зробіть насип з сухого листя. Також, можна використовувати ялинкову хвою. Для надання захисту від надмірної вологи, настеліть плівку, а зверху покладіть гілки лапника, щоб зафіксувати.

Завдяки такому укриттю, гортензія розквітне вже в травні.

Що робити з рослиною навесні.

Спочатку зніміть плівку, але залиште лапника. Лутрасил приберіть лише тоді, коли мине загроза різких перепадів температури.

Читайте також