Сезон вишень, черешень та слив вже не за горами, але врожаю чекаєте не тільки ви, але й птахи-шкідники. Отже час згадувати корисні лайфхаки, як захистити вишню та черешню від птахів.
Які птахи їдять черешню та вишню - головні бешкетники
Найактивнішими мисливцями за плодовими ягодами є горобці, шпаки та сойки.
Птахи об'їдають черешню та інші садові ягоди дуже спритно, а інколи можуть взагалі позбавити вас врожаю. Крім того, вони ще й пошкоджують гілки дерев та переносять перазитарні грибки.
Як врятувати черешню від птахів - дієві поради
Річ у тім, що птахи полюбляють ласувати ягодами у тиші. Тож якщо порушити умови, птахи злякаються та полетять геть. Для цього садівники вішають на гілках шумні предмети, наприклад пакети, які шарудять, яскраву фольгу, плівку чи інші "лякалки" для пернатих.
Або ж ще одним методом є вішати іграшки, а саме м'які іграшки, котрі мають великі виразні очі. Бажано їх начіпляти на гілки чим більше, адже це нагадує птахам котів, яких вони бояться. Природні вороги - найкращі помічники у захисті дерев.
Також для цього можна використовувати навіть новорічну мішуру або непотрібні CD-диски. Ефективно відлякують птахів дитячі іграшки-вітрячки. Вони спрацьовують завдяки яскравому кольору та звуку, який видають під дією вітру.
З часом птахи звикнуть до шарудіння чи дивних предметів на дереві. Постає питання, як тоді відлякувати шпаків від черешні та інших ягід. Краще діяти проти них кількома способами.
Пернаті ненавидять дуже різкі запахи, тому ігноруватимуть дерева, обприскані настоями часника, цитрусових, хвої.
Однак запам'ятайте головний недолік цього лайфхаку - він діятиме до першого сильного дощу - вода змиє захист. Або його доведеться повторити, або застосувати інший спосіб.
Перше, що приходить в голову садівникам з початку ягідного сезону, як укрити черешню від птахів. Цей лайфхак вважають одним з найефективніших. У садових магазинах продають безліч сіток для укриття дерев від птахів. Зазвичай, вони мають зелений колір, тому не вплинуть на зовнішній вигляд саду, не перекоджатимуть дозріванню плодів, але унеможливлять доступ птахів до ягід.
Більш економні садівники замість сіток використовують стару тюль. Важливо, щоб вона була не дуже щільною, аби сонячні промені сприяли здоровому дозріванню ягід.