Деякі любителі лісових грибів успішно вирощують їх прямо на своїй дачній ділянці, тому перебувають у кроковій доступності від смачного та корисного дару природи.
Білі гриби не мають періоду вегетації, тому міцелій висівають на грядку з кінця квітня до пізньої осені (під зиму).
Це роблять у такий спосіб:
На обраному місці площею від 2,5 до 3 квадратної метрів копають котлован глибиною 25-30 сантиметрів. На низ поглиблення поміщають 10-сантиметровий шар трави, залишків деревини, листового опаду і зверху додають ще 10 сантиметрів перегною або грунту з-під дерев. Пакетик грибного міцелію вагою 20 грамів змішують з одним літром сухого ґрунту або дрібнозернистого чистого піску.
Суміш рівномірно розсипають на підготовленому ділянці і прикривають її органічними залишками (травою, корою дерев, листям) шаром близько 3 сантиметрів, потім таким же шаром землі. Після цього грибні посадки злегка поливають.
Подальший догляд за грибницею полягає в помірних поливах в суху і жарку погоду, а також в підгодівлі кавовою гущею. Грибну міні-плантацію бажано зрошувати крапельним шляхом. А якщо у вас немає можливості регулярно поливати грибницю, то для кращого збереження вологи верхній шар грунту можна змішати з гідрогелем (по нормі 3-4 грами на квадратний метр).
Кавова гуща є суперефективним стимулятором росту і добривом для посадок білих грибів. Вона також захищає грибницю від розвитку цвілі та інших специфічних грибних хвороб, а також відлякує грибну моль і мошку.
Вносять кавову гущу двома способами:
- в суміші з порошковим міцелієм (по нормі 1 столова ложка на 20 грамів);
- посипають нею посадки – змішують 1 столову ложку кавової гущі з двома літрами пухкої землі і розподіляють суміш по площі в один квадратний метр.
Перший урожай грибів знімають вже через 1,5-2 місяці після закладки грибний «грядки». Після цього гриби будуть відростати заново кожні 1-1,5 тижні. У відкритому грунті плодоношення починається в травні і закінчується глибокої осені. При цьому середня тривалість життя грибниці становить 5 років.