Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як виростити лісові гриби на дачі: поради стосовно посадки

Деякі любителі лісових грибів успішно вирощують їх прямо на своїй дачній ділянці, тому перебувають у кроковій доступності від смачного та корисного дару природи.

Білі гриби не мають періоду вегетації, тому міцелій висівають на грядку з кінця квітня до пізньої осені (під зиму).

Це роблять у такий спосіб:

На обраному місці площею від 2,5 до 3 квадратної метрів копають котлован глибиною 25-30 сантиметрів. На низ поглиблення поміщають 10-сантиметровий шар трави, залишків деревини, листового опаду і зверху додають ще 10 сантиметрів перегною або грунту з-під дерев. Пакетик грибного міцелію вагою 20 грамів змішують з одним літром сухого ґрунту або дрібнозернистого чистого піску.

Суміш рівномірно розсипають на підготовленому ділянці і прикривають її органічними залишками (травою, корою дерев, листям) шаром близько 3 сантиметрів, потім таким же шаром землі. Після цього грибні посадки злегка поливають.

Подальший догляд за грибницею полягає в помірних поливах в суху і жарку погоду, а також в підгодівлі кавовою гущею. Грибну міні-плантацію бажано зрошувати крапельним шляхом. А якщо у вас немає можливості регулярно поливати грибницю, то для кращого збереження вологи верхній шар грунту можна змішати з гідрогелем (по нормі 3-4 грами на квадратний метр).

Кавова гуща є суперефективним стимулятором росту і добривом для посадок білих грибів. Вона також захищає грибницю від розвитку цвілі та інших специфічних грибних хвороб, а також відлякує грибну моль і мошку.

Вносять кавову гущу двома способами:

  • в суміші з порошковим міцелієм (по нормі 1 столова ложка на 20 грамів);
  • посипають нею посадки – змішують 1 столову ложку кавової гущі з двома літрами пухкої землі і розподіляють суміш по площі в один квадратний метр.

Перший урожай грибів знімають вже через 1,5-2 місяці після закладки грибний «грядки». Після цього гриби будуть відростати заново кожні 1-1,5 тижні. У відкритому грунті плодоношення починається в травні і закінчується глибокої осені. При цьому середня тривалість життя грибниці становить 5 років.

Читати також