Як виростити салат в квартирі, щоб його можна було використовувати протягом усього сезону

Навіть новачки в городній справі можуть виростити салат на підвіконні, адже ця культура невимоглива до догляду і вимагає навіть менше уваги, ніж кімнатна квітка. До того ж так можна значно заощадити, адже в магазині салати коштують дуже дорого, інформує Ukr.Media.

Як виростити салат на підвіконні з насіння

Спочатку купіть насіння салату в агромагазині або на ринку. Якщо не розбираєтеся в сортах — просто купіть будь-який ранньостиглий салат.

Підберіть ємність для насіння — це можуть бути окремі пластикові стаканчики, торф'яні горщики, будь-які контейнери або ящики.

На дно контейнера викладіть дрібні камінчики або гальку — це буде дренаж.

У ємність насипте спеціальний субстрат для салату з агромагазину або звичайний садовий ґрунт. Наповніть ємність землею на 2/3 об'єму.

Якщо вирощуєте салат в окремих стаканчиках, то викладіть по одній насінині на склянку. У великому ящику зробіть борозни з шириною 15 см між ними і посадіть насіння на відстані 5 см один від одного. Насіння злегка присипте землею і обережно притисніть ґрунт руками.

Ґрунт з насінням обприскати з пульверизатора.

Накрийте контейнери плівкою, щоб під нею зберігалася волога. Між землею і плівкою має бути вільний простір, інакше паростки запріють. Залиште салат на 3-4 дні під плівкою.

Раз в день знімайте плівку на пів години, щоб насіння «дихало».

Через кілька днів з'являться перші паростки. На цьому етапі приберіть плівку і обірвіть зайві паростки, якщо вони ростуть занадто близько. Зайві паростки можна пересадити в окремі ємності — вони добре приживуться.

Після цього поставте салат в сонячне місце і поливайте 2-3 рази в тиждень. Також обприскуйте листочки пульверизатором. Через 2 місяці можна буде зібрати урожай.

Як виростити салат з коріння

Виростити салат вдома можна без насіння. Якщо ви купили айсберг в магазині з частиною коріння — не викидайте його у відро для сміття. Зріжте листя салату і поставте корінь в ємність з водою. При цьому місце зрізу листя має бути над водою. Збоку проколіть салат кілька разів зубочисткою, щоб він краще наситився водою.

Залиште ємність з коренем салату на підвіконні на пару днів. Вже на 2-3 день на корені розпустяться молоді листочки. Після цього корінь салату пересаджують в ґрунт і доглядають так само, як за вирощеним з насіння. Не забувайте поливати салат 2-3 рази в тиждень.

Читайте також