Як виростити ялівець, тую та блакитну ялину з живця

Вирощування хвойних рослин на ділянці — це і прекрасна декоративна прикраса влітку, і відмінне місце, де можна зустріти Новий рік взимку. А якщо ви не подбали про те, щоб зайнятися розмноженням хвойних культур влітку або восени, то не засмучуйтеся, це можна робити і взимку. Поговоримо про те, як вирощувати ялівець, тую або блакитну ялину з живця, інформує Ukr.Media.

Укорінення живця ялівцю в пляшці

Для розмноження ялівцю беруть однорічні пагони. Зручніше спочатку зрізати секатором торішню гілочку. А потім відламати від неї живці з п'яточкою разом з деревиною. Занадто довгу і кошлату кору п'яточки вкорочують гострими ножицями. Живець при необхідності теж обрізають, тому що занадто довгі живці не потрібні, достатньо 15-20 см. Знизу хвою теж видаляють приблизно на третину висоти живця. Це краще робити у напрямку росту хвої, щоб сильно не пошкодити кору живця.

Для вкорінення живців роблять легкий субстрат. Його можна скласти самостійно з торф'яного ґрунту, вермикуліту і кокосового субстрату або моху-сфагнуму.

Тепличку для вкорінення можна зробити з пластикової пляшки. У 1,5 літрову пляшку поміщають по одному живцю. У п'ятилітрову можна поставити на укорінення відразу кілька. Пляшку обрізають знизу висотою приблизно 15 см. Нижня частина буде виконувати функцію горщика. В ній робимо дренажні отвори. Верхня послужить тепличкою — нею ми накриємо живець, а пробку будемо відкручувати для провітрювання.

Живець заглиблюємо в ґрунт на глибину близько 3-5 см. Обприскуємо ґрунт для зволоження. Підсипаємо зверху сухого субстрату і накриваємо пляшкою. Тепличку залишають на укорінення на 1,5-2 місяці в приміщенні при температурі близько 20 градусів тепла.

Перед посадкою на укорінення було б добре також опудрити зріз живця стимулятором. А полив зробити розчином біофунгіциду.

Укорінення живця туї в "равлику"

Звичайно, вирушаючи за живцями, розумно заготовити їх відразу кілька. А для економії місця вигідніше вкорінювати у великій ємності відразу кілька штук, ніж по одному в окремих тепличках. Чим незручний такий спосіб — так це сплутуванням корінців в ґрунті. Але цієї неприємності можна уникнути, якщо вдатися до укорінення живців в "равлику".

Живці туї потрібно заготовити таким же способом, як і при розмноженні ялівцю. Потім крім ґрунту нам знадобиться широка стрічка нетканого укривного матеріалу. Розмір полотна близько 30х70 см.

Полотно розкладають на столі, насипають на нього шар субстрату і рівномірно розподіляють рівним шаром. Потім викладають на нього живці на відстані приблизно 10 см. Після цього зволожують субстрат з пульверизатора, нижній край полотна підвертають всередину, щоб ґрунт не висипалася знизу з "равлика". А потім скручують полотно по спіралі, формуючи цього самого "равлика". Одержаний сувій ставлять в горщик або обрізану п'ятилітрову пляшку. І накривають зверху пакетом або верхньою частиною тієї ж п'ятилітровки.

Укорінення живців блакитної ялини

При укоріненні живців блакитної ялини є свої особливості. Їх потрібно не тільки очистити від нижніх приростів і хвої. Кору живця також потрібно трохи порізати ножем. І укласти на добу в таз з водою вимочуватися. Можна додати в воду стимулятор росту.

Для вкорінення готують субстрат з трьох частин торфу, двох частин піску і однієї частини перліту. На дно горщика спочатку насипають шар керамзиту. Потім додають ґрунт і висаджують живці під нахилом. А потім накривають обрізаною п'ятилітровою пляшкою. Для вентиляції в ній можна зробити два невеликих отвори. Два рази в тиждень живці поливають.

Читайте також