Як захистити врожай від морквяної мухи: поради та народні методи

Морквяна муха – це справжній шкідник, який вражає не тільки моркву, але й інші коренеплоди.

Її личинки прогризають моркву, роблячи багато отворів та ходів всередині овоча. Тому, боротися з цим шкідником потрібно обов’язково, інакше він загубить весь врожай.

Профілактичні заходи щодо нападу морквяної мухи.

  1. Правила сівозміни. Садити моркву на старе місце не можна раніше, ніж за 3 роки. Кращими попередниками для неї є огірки, бобові, кабачки, редис, гарбуз та капуста.
  2. Правильний сорт. Щоб отримати здоровий врожай, потрібно садити гібридні сорти моркви, бо вони стійкі до ураження морквяною мухою. На упаковці з таким насінням має бути спеціальний знак, який вказує на сорт овоча.
  3. Правильний термін посіву. Насіння моркви потрібно сіяти в ранні терміни — це допоможе уникнути напасті шкідників.
  4. Вибір ділянки. Морквяна муха обожнює вологі та тінисті місця. Тому, моркву потрібно сіяти на сонячних та сухих ділянках, де є гарна циркуляція повітря.
  5. Регулярне проріджування та прополювання грядок. Це важливі дії, які не варто пропускати. Також, потрібно регулярно видаляти з грядок весь існуючий бур’ян та паростки.
  6. Розпушування ґрунту. Робити це потрібно після поливу або дощу, одночасно додаючи в ґрунт відлякуючі засоби, наприклад, чорний мелений перець або суху гірчицю.
  7. Погане добриво. Не варто використовувати свіжий гній в якості підживлення — це погане добриво для моркви, бо його полюбляють шкідники. А от мульчувати морквяні посіви потрібно та корисно.
  8. Корисні сусіди. Морквяну муху відлякують аромати деяких культур. Тому, поруч з морквою можна посадити цибулю, часник, календулу або чорнобривці.
  9. Покривний матеріал. Захистити посіви від морквяної мухи можна за допомогою покривного матеріалу, який потрібно закріпити на спеціальні дуги.
  10. Пастки. Можна власноруч змайструвати пастки для морквяної мухи, наприклад, із пластикової пляшки. В якості приманки можна використовувати хлібний квас.
  11. Народні засоби. Боротися з морквяною мухою можна народними засобами: попіл, нашатирний спирт, тютюн, керосин або дьоготь. Також, можна приготувати відвар томатного бадилля: 4 кг. томатного бадилля потрібно залити 10 л. гарячої води й залишити настоюватися на 2 доби. Після, в отриманий відвар слід додати 50 мл. рідкого мила та обприскати морквяні грядки.

Читайте також