Як зберігати гарбузи, щоб вони пролежали до весни

На початку осені городники збирають урожай гарбуза. Одні плоди вони готують для тривалого зберігання, а інші пускають на заготовки — сік або варення. Розповімо, що зробити з баштанною культурою, щоб вона пережила зиму, інформує Ukr.Media.

Правила зберігання гарбуза

Для тривалого зберігання найбільше підходять плоди великого або середнього розміру. Важливо відібрати гарбузи без значних пошкоджень.

Після того, як ви зібрали гарбузові з грядки, на тиждень помістіть їх туди, де температура повітря становить 25-28°C, а вологість тримається на рівні 85%. У подібних умовах культура дозріє, а її шкірка стане більш щільною.

Якщо на гарбузах є невеликі пошкодження, обробіть їх 3%-ним розчином марганцівки. Це виключить ризик загнивання плодів.

Після закінчення семи днів перекладіть гарбуз на постійне місце зберігання. Кращими умовами вважаються температура повітря від 4 до 9°C і вологість 70%. Якщо у вас є льох або комора, то помістіть урожай туди. Підходящим місцем для зберігання культури у квартирі вважається лоджія.

Як тільки ви визначилися з локацією, покладіть гарбузини на невеликій відстані один від одного. Під них слід покласти зроблену з соломи підстилку.

Читайте також