Як зберігати цибулини гладіолусів взимку: перевірені методи

Гладіолуси вимагають до себе особливої уваги. Їх важливо вчасно викопати, обрізати, а потім правильно зберігати взимку, інформує Ukr.Media.

Є кілька варіантів, як зберігати гладіолуси взимку:

  • в погребі;
  • у передпокої (коморі);
  • у холодильнику;
  • на лоджії;
  • на холодному підвіконні або за балконними дверима;
  • в глиняній оболонці;
  • в парафіні.

В льосі або підвалі

Для зберігання рекомендовано використовувати ящики з сітчастим дном для хорошої вентиляції. Їх треба встановити на стелажі під стелею, там температура для гладіолусів найкомфортніша.

В передпокої

Для цього треба кожну цибулину загорнути в чорний папір і укласти в один ряд в картонну коробку або ящик. Можна просто засипати ящик з гладіолусами тирсою. Піском засипати не треба, інакше в сухій квартирі він витягне з гладіолусів всю вологу. Коробку треба прибрати на верхню полицю стінної шафи, дверцята повинні бути закриті, щоб було темно.

У холодильнику

Кожну цибулину оберніть чорним папером і помістіть в поліетиленовий пакет з дірочками для вентиляції.

На лоджії

Найкраще зберігати гладіолуси на лоджії в ящиках з піском або тирсою. Ящик треба накрити тонким темним матеріалом.

На підвіконні

Як і при зберіганні в холодильнику, треба обернути кожну цибулину чорним папером і скласти в поліетиленовий пакет з дірочками для провітрювання.

В глиняній оболонці

Найголовніше для правильного зберігання цибулин гладіолусів до весни — щоб вони не втратили зайву вологу. Найпростіше цілком опустити цибулини в глиняну бовтанку. Потім їх треба просушити і в такому вигляді зберігати до весни в ящику з піском або тирсою.

У парафіні

Парафін розплавити на водяній бані і, прив'язавши ниточку до "хвостика" цибулини, на дві секунди вмочити її в парафін цілком.

Читайте також