Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як зібрати по відру великої картоплі з кожного куща – що для цього потрібно

Секрет успішного вирощування картоплі полягає в розширеній посадці, тобто дистанція між кущами повинна бути мінімум 80 см, а краще – 1 м. Навіть якщо ви посадите бульби поганої репродукції або посієте погане насіння, але залишите велику дистанцію між кущами, замульчуєте поверхню і поливатимете картоплю, результат вас приємно здивує.

Готуємо ділянку під картоплю з осені

Картопля любить пухкий ґрунт. Після завершення сезону всю органічну мульчу, якою ви покривали поверхню – солому, сіно, тирсу – потрібно заробити в ґрунт. Потім висадіть на ділянці сидерати: жито або будь-які бобові. На корінцях у бобових рослин утворюються вузлики, в яких накопичується азот, причому в доступній для рослин формі. Це означає, що культури, які ви посадите або посієте після сидератів, зможуть легко засвоювати азот із ґрунту і швидше зростатимуть та розвиватимуться.

Висівати можна як ярий, так і озимий сидерат. Озимий піде в зиму зеленим, а ярий вимерзне і за зиму перегниє. Озимий сидерат за три тижні до висаджування картоплі потрібно буде прикопати в землю, щоб він почав перепрівати, виділяючи в ґрунт поживні речовини.

Де брати посадковий матеріал

Велике значення для успіху має якість посадкового матеріалу. Садіть бульби першої репродукції чи супереліту. Вони хоч і коштують дорого, але ви отримаєте врожай великої, ідеально рівної картоплі, причому бульби будуть приблизно однаковими за розміром. Хороший посадковий матеріал знайти нелегко, тому краще виростити картоплю із насіння. 

Поливання картоплі

Якщо ви живете у дуже посушливому кліматі, тому поливайте картоплю кожні 4-5 днів. Якщо у вас літо звичайне, з дощами, достатньо здійснювати полив один раз на тиждень.

Удобрення картоплі

При висаджуванні закладайте в лунку 2-3 столові ложки деревного попелу – це збалансоване калійне добриво, що сприяє зростанню бульб. Як тільки з'являться сходи, вкрийте поверхню ділянки шаром соломи, сіна або лушпиння товщиною близько 20 см, і вам не доведеться боротися з бур'янами, тобто ви не травмуватимете кореневу систему прополкою, що теж збільшує шанси на хороший урожай. Коли бадилля підніметься на 15-20 см, потрібно зробити перше азотне підживлення. Вдруге азотне добриво потрібно внести перед цвітінням, а коли картопля зацвіте, потрібно внести у ґрунт калій. Використовуйте для підживлення зелене добриво та деревний попіл: косіть і зброджуйте траву, спалюйте дрова. Але зараз деревний попіл можна придбати і в магазині.

Ще кілька рекомендацій

Обривати з картоплі квітки не обов'язково: ця процедура не вплине на розмір бульб. Для кожної місцевості є районовані сорти картоплі, які підходять саме для вашого клімату

Бульби перед посадкою потрібно пророщувати. Є два способи: у вологій соломі або просто у теплі. Проростивши бульби в соломі, ви отримаєте врожай на два-три тижні раніше та встигнете проскочити період активізації фітофтори. Для пророщування картоплі дідівським способом потрібно на два тижні внести бульби до приміщення, де температура тримається близько 25 градусів C.

За тиждень-другий до досягнення картоплею технічної стиглості потрібно скосити бадилля. Потім зачекайте, поки на молодих бульбах загрубіє шкірка, і можете викопувати. Перед закладанням на зберігання з бульб необхідно обов'язково змити бруд і збудників вірусних захворювань, потім бульби слід добре просушити.

Читати також