Появу гризунів на ділянці, особливо мишей, можна назвати справжньою трагедією для грядок. Але крім очевидного псування врожаю, гризуни приносять значно більше проблем, наприклад, миші та щури часто переносять паразитів та інфекції, які можуть бути смертельними для людини. Ми вирішили з'ясувати у досвідчених дачників, що робити, якщо гризуни ніяк не можуть забути дорогу на вашу ділянку, інформує Ukr.Media.
Більше галасу
Відомий факт — миші не переносять шуму. Якщо гризуни атакують ваш підвал ночами, можна кілька ночей підкараулити з капцем, щоб звір зрозумів, що будинок зайнятий. Однак з ділянки миша так просто не піде. Деякі креативні дачники пропонують такий варіант: у денний час не вимикайте на ділянці музику, головне викрутити максимально глибокий бас. Звичайно, включати гучну музику потрібно кілька разів на день хвилин на 10, щоб крім мишей у вас не почався конфлікт із сусідами.
Що то за запах?
Миші та щури неймовірно чутливі до запахів. Так, перцева м'ята для них огидна. Ідеально, якщо ви купите ефірну олію у найвищій концентрації і просочите нею шматочок тканини. Цю тканину розкидаємо по тих місцях на ділянці, які найчастіше облюбовують гризуни. До речі, якщо у вас завалявся старий флакон ядрених духів, він теж підійде як відлякувач.
Зроби сам
Сьогодні можна купити абсолютно будь-який професійний відлякувач гризунів, але хто заважає вам проявити фантазію та зробити такий пристрій самостійно? Все, що вам знадобиться, це пляшка літра на півтора. Робимо кілька надрізів у вигляді літери П, відгинаємо лопаті, що вийшли, і закріплюємо пляшку на вертикальному пруті, вбитому в землю. Від вітру лопаті будуть розкручуватися та вібрувати.
Ми беремо собі кота
Найпростіший спосіб, якщо ви давно мріяли про вихованця — купуємо кішку або собачку декоративної породи, вони теж прекрасні мишолови. Однак варто запастися терпінням, тому що кішці доведеться витратити не один рік, щоб гризуни повністю пішли з вашої ділянки. Також не варто перегодовувати вихованця, щоб його зайва вага не стала перепоною для полювання.