Прихід осені не означає, що в саду для вас більше немає роботи – життя рослин хоч і закінчує свій розвиток у цьому сезоні, але аж ніяк не завмирає. Крім догляду за квітами, які все ще прикрашають ваш сад, для садівників настає час підготувати ділянку до наступного вегетаційного періоду і здійснити підзимову посадку квітів, які будуть цвісти вже в наступному році.
Проте слід зважати на те, що посадка квіті взалежить від їх виду. До прикладу, багаторічні квіти, які милують око господинь не один рік, висаджують лише у вересні та жовтні, тобто у період великого листопаду.
У першій декаді вересня на клумби висаджують розсаду дворічних і багаторічних рослин, таких, наприклад, як маргариток, віол, турецької гвоздики і незабудки. До закінчення сезону вегетації розсада встигне прижитися і нормально перезимує.
На початку вересня можна взятися за поділ і розсадження люпину, астильби, хости, бруннери, кореневищних ірисів, лілійників, не забувши після поділу присипати товченим деревним вугіллям або золою зрізи на частинках саджанців. Водночас живцями розмножують барвінок і висаджують троянди. У другій половині місяця здійснюється поділ куща і посадка флокса волотистого, аквілегії і рудбекії. Якщо ви сумніваєтеся, чи встигне прижитися рослина до початку зими, то можете не хвилюватися: все, що посаджено в момент масового листопаду або хоча б за місяць до промерзання ґрунту, встигає вкоренитися до зими.
У першій половині жовтня можна висаджувати і пересаджувати ті самі квіти, що і у вересні, якщо ви з якоїсь причини не встигли цього зробити. Наприкінці жовтня можна саджати конвалії, а також ділити і розсаджувати кущі півоній, які розрослися.