Які дерева варто садити в серпні-вересні, щоб вони краще приживалися

Ілюстративне фото

Які дерева можна садити в серпні-вересні, потрібно знати для того, щоб в майбутньому отримувати хороший урожай. Адже в більшості випадків люди звикли в серпні і вересні збирати урожай, і зовсім не замислюються про те, що в цей час можна, а головне, варто посадити дерева.

І це не дивно, адже в серпні день стає значно меншим, та й ночі вже холодніші. Тому і дерева будуть краще адаптуватися, ніж навесні. Однак не з усіма деревами так можна чинити. Які ж саме можна садити дерева в цей час, зможуть розповісти досвідчені садівники.

Які дерева можна садити в серпні

Попри те, що ще попереду місяць літа, проте вже пора задуматися про пересадку дерев і чагарників. Більш того, не просто задуматися, а навіть активно зайнятися пересадкою, бо деякі дерева і чагарники вже готові до цього.

Насамперед варто подбати про кущі бузку, адже вони вже давно відцвіли і повністю готові до відпочинку. При цьому для пересадки зовсім не потрібно обривати листя з куща, як це потрібно у плодових рослин. Головне тільки правильно підв'язати кущ до опори і рясно його полити. Залежно від вологості ґрунту час від часу, особливо на початковому етапі приймання рослини, варто її поливати.

Що стосується дерев, то в серпні варто пересаджувати будь-які хвойні культури. Робити це можна вже з середини серпня. Але ось ями для пересадки потрібно підготувати трохи раніше. При цьому дуже важливо правильно доглядати за хвойною рослиною. Тому після пересадки дерево потрібно не лише рясно поливати, але ще і накрити агроволокном.

Все це тому, що гарячі промені сонця можуть пошкодити ніжну хвою, і вона усохне. Щоб дерево добре прийнялося і правильно розвивалося, дуже важливо посадити його на такому рівні, який був і в контейнері або місці, де воно росло.

Які дерева можна садити у вересні 

Початок осені є прекрасним часом для того, щоб зайнятися пересадкою плодових дерев. Адже це найкращий час для того, щоб закласти молодий сад. Але не варто забувати і про те, що ями для пересадки потрібно підготувати заздалегідь, зробивши їх розмірами 60х60 см.

Найкраще у вересні садити яблуні, бо завдяки такій ранній посадці майбутнє дерево матиме всі поживні властивості і зможе швидше взятися. Однак воно потребуватиме постійного поливу. Також яблуня потребуватиме в цілому комплексі добрив, які допоможуть їй адаптуватися.

Трохи пізніше, вже в кінці вересня, можна зайнятися і посадкою груш. Система посадки у груші така ж, як і у яблуні, бо вони мають таку ж кореневу систему і страждають від таких же захворювань. Водночас потрібно посадити домашню сливу і аличу. Але для догляду за цими деревами потрібно всього лише час від часу рихлити землю навколо крони.

Читайте також